18 Aralık Ehliyet sınav sonuçları - Direksiyon sınavı ne zaman?

Kaynak: birincikuvvet.com Kategori: egitim

MEB tarafından düzenlenen 18 Aralık Ehliyet sınavı sonuçları bugün (3 Ocak) tarihinde açıklanması bekleniyor. MEB 18 Aralık Ehliyet sınav sonuçları eşzamanlı birincikuvvet adresinde yayınlanacak ve 18 Aralık ehliyet sınav sonuçları sorgulama anında aktif

18 Aralık Ehliyet sınav sonuçları - Direksiyon sınavı ne zaman?

MEB tarafından düzenlenen 18 Aralık Ehliyet sınavı sonuçları bugün (3 Ocak) tarihinde açıklanması bekleniyor. MEB 18 Aralık Ehliyet sınav sonuçları eşzamanlı birincikuvvet adresinde yayınlanacak ve 18 Aralık ehliyet sınav sonuçları sorgulama anında aktif olacaktır...

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tartafından 18 Aralık tarihinde yapılan Ehliyet sınavı sonuçları yarın açıklanması bekleniyor. MEB'in işaret ettiği tarih olan 3 Ocak'ta sınav sonuçları açıklandıktan itibaren sorgulama paneli anında birincikuvvet.com adresinde online olacaktır, ve Ehliyet sınav sonuçları T.C. kimlik no ile sorgulama yayınlanacaktır. MEB 18 Aralık ehliyet sınav sonuçları için artık saatler kaldı ve adaylara önerimiz bu sayfayı gün içerisinde takip etmeleri.

MEB Ehliyet sınavından her ayrı kategori için 70 ve üzeri alan adaylar direksiyon sınavına katılmaya hak kazanacaklar. Ehliyet sınav sonuçları MEB sitesinden resmi duyuru ile 3 Ocak tarihinde açıklanması beklenirken direksiyon sınavıda sonuçların açıklanmasından 1 hafta sonra gerçekleştilecek.

18 Aralık Ehliyet sınav sonuçları ne için önem taşıyor? 18 Aralık Ehliyet sınav sonuçları açıklanmasından sonra süreç nasıl işleyecek? 18 Aralık Ehliyet sınav sonuçlarına göre hangi adaylar geçeceki kalan adaylar hangi sınavlara tekrar girecekler? 18 Aralık Ehliyet sınav sonuçları sonrası direksiyon sınavı ne zaman yapılacak? 18 Aralık Ehliyet sınav sonuçları sonrası direksiyon sınavını da geçen adayları sürücü belgesi için ne kadarlık bir ücret bekliyor?

SONUÇLAR AÇIKLANDI !!!!!

Ehliyet sınav sonuçları için tıklayın

EHLİYET SINAVI DETAYLARI

Motorlu Taşıt Sürücü Adayları Sınavları, MTSAS Uygulama Takviminde belirtilen tarihlerde yılda 6 kez yapılmakta olup sürücü belgesi almak isteyen adaylar teorik ve uygulamalı yapılan sınavlara girmek zorundadır. Ehliyet sınavı MTSAS ve Direksiyon sınavı olmak üzere adayların geçmek zorunda olduğu iki sınavı kapsıyor. Adaylar A1, A2, B, C, D, E, F, G sertifika türlerinde İlk Yardım Bilgisi, Trafik ve Çevre Bilgisi ve Motor ve Araç Tekniği Bilgisi sorularını cevaplayacaklar. H Sertifika türünde ise Motor ve Araç Tekniği Bilgisi soruları bulunmamaktadır.

Adayların kaç sınav hakkı var

Adaylar en fazla 5(beş) teorik, 5(beş) uygulama sınavına girme hakkına sahiptir. Sınav döneminde sınavagirmeyen adayın hakkı kullanılmış sayılır. Adayın sağlık kurulu raporu varsa 5(beş) teorik ve 5(beş)uygulama sınav hakkı bittikten sonra girmediği sınav için 1(bir) hak daha kullanabilir. Sınav hakkı biten adayın dosyası yandığı için MTSK Müdürlüğüne yeni kayıt yapılması gerekmektedir.

Adaylar hangi sınavlara tekrar girecek?

Aday, her sınavda başarılı olduğu derslerden muaf olup bir sonraki sınavda başarısız olduğu derslerden sınava girecektir. İşlem süreci bittikten sonra adayla ilgili geriye dönük işlem yapılmayacaktır.

Ehliyet sınavı MTSAS ve Direksiyon sınavı olmak üzere adayların geçmek zorunda olduğu iki sınavı kapsıyor. Adaylar A1, A2, B, C, D, E, F, G sertifika türlerinde İlk Yardım Bilgisi, Trafik ve Çevre Bilgisi veMotor ve Araç Tekniği Bilgisi sorularını cevaplayacaklar. H Sertifika türünde ise Motor ve Araç Tekniği Bilgisi soruları bulunmamaktadır.

Direksiyon sınavı ne zaman yapılacak?

Teorik sınav sonuçları açıklandıktan sonraki ilk haftanın sonunda (cumartesi bitmezse pazar günü veya takip eden diğer hafta sonları) uygulama sınavı yapılacaktır (özel durumlarda Bakanlık açıklama yapacaktır). Sertifika farkı için sınava girecek adaylar, ilgili mevzuatta belirtilen derslerden sorumlu olacaktır. Aday, MTSAS sonuçlarından sonra başarılı ise sertifika almaya hak kazanacaktır. Emniyet Genel Müdürlüğü on-line olarak merkezimizden sertifika kontrolü yaptıktan sonra sürücü belgesi düzenleyecektir.

EHLİYET SINAV SONUÇLARI NE ZAMAN?

MEB 18 Aralık Ehliyet sınav sonuçları için belirlenen tarih 3 Ocak. Sınav osnuçlarının 3 Ocak'ta açıklanması beklenirken adaylar sonuçların açıklanmasından bir hafta sonra teorik sınavında başarılı olmaları durumundadireksiyon yani uygulamalı sınava katılacaklar.

Sınav sonuçları, http://www.meb.gov.tr adresinden duyurulacaktır. Adaylar, bu adresten Motorlu TaşıtSürücü Adayları Sınav Sonuçları linkinin
üzerine tıklayarak açılacak sayfadan, T.C. kimlik numarasını girerek sınav sonuçlarını öğrenebilecektir. Ayrıca, MTSK müdürlükleri MTSAS Modülünden kurum kodunu ve şifresini girerek, müdürlüklerinden sınava girenlerin sonuç listesini çıkaracak ve adaylara tebliğ edecektir.

SÜRÜCÜ BELGESİ FİYATLARI NE KADAR?

MEB 18 Aralık Ehliyet sınavına giren adaylar teorik uygulama sınavını geçmeleri haline ne kadar ücretödeyecekler? Sürücü Belgesi için şimdiki ücretlendirme ile '320 TL' olan Sürücü Belgesi bedeli için 2011yılında zam yapılacağı belirtilmişti.. Ocak ayında %5 zam yapılacağı açıklanan ücretlendirmenin2011 yılında tam olarak ne olacağı ise henüz bilinmiyor. Direksiyon sınavından başarılı olan adaylar Sertifikaları ilebirlikte sürücü belgelerini alabilecekler.

Bilgi

Başlık
18 Aralık Ehliyet sınav sonuçları - Direksiyon sınavı ne zaman?
Kaynak
birincikuvvet.com
Kategori
egitim
Tarih
2011-01-03 08:01:00
Sosyal Medya