Ak Parti Batman Milletvekili Ahmet İnal, Hizbullah'a yakın olduğu ileri sürülen Mustazaf Derneği'ne

Kaynak: internethaber.com Kategori: siyaset

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun 'Bazı AKP'li milletvekilleri Hizbullah'ın derneğini ziyaret ettiği' yönündeki sözlerin yarattığı tartışma sürüyor. Hedefteki isim AK Parti

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun 'Bazı AKP'li milletvekilleri Hizbullah'ın derneğini ziyaret ettiği' yönündeki sözlerin yarattığı tartışma sürüyor. Hedefteki isim AK Parti Batman Milletvekili Ahmet İnal'dan o iddialarla ilgili yanıt geldi.

AK Partili milletvekili Hizbullah Derneği olduğu iddia edilen Mustazaf Derneği'nin resmi yasal bir dernek olduğunu belirterek, "Bizimki bir çay içimlik ziyaret" sözleriyle savundu.

AK Parti'nin Hizbullah'la seçim işbirliği yaptığı yönündeki iddiası üzerine büyük tepki toplayan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu son Meclis grubu toplantısında da bu iddialarını sürdürmüş ve AK Partili milletvekillerinin Hizbullah Derneğine neden gittiğini sormuştu.Bu soruya yanıt ziyareti gerçekleştiren milletvekillerinden biri olan AK Parti Batman Milletvekili Ahmet İnal'dan geldi.

Vatan gazetesinin haberine göre seçim bölgesinde Hizbullah'a yakın olduğu ifade edilen Mustazaf-Der'i ziyaret ettiğini doğrulayan İnal, şöyle konuştu:

"Mustazaf-Der Hizbullah'a yakın bir dernek olarak telakki ediliyor ama Hizbullah'ın derneği mi değil mi biz onu bilemeyiz. Özellikle seçim arifelerinde, bayramlarda belirli zeminlerde sivil toplum örgütleri ziyaretleri içersinde bu dernekler de ziyaret edilmiş olabilir. Legaldir ve resmidir sonuçta. Devletin resmi müsadesi doğrultusunda kurulmuş dernektir.

HERKESİ ZİYARET EDERİZ

Her milletvekili kendi ilindeki gerek kendine yakın gördüğü gerek görmediği bütün dernekleri ziyaret etmekte. Bazen bu sivil toplum örgütleri toplu halde etkinlikler yapabiliyor. Bu tip toplantılara milletvekilleri de davet edildiğinde sadece Ak Parti değil, çeşitli partilere mensup il başkanları, belediye başkanları ziyaret edebiliyor. Başka partilerin gidip gitmediğini bilmiyorum.

Bizimki bir çay içimlik ziyaret. Biz bu çerçevede ziyaret ettiğimiz derneklerin kime tandaslı olduğunu bilmeyiz. Ayrım yapmadan tüm sivil örgütlerini ziyaret ediyoruz. Ama özellikle vurgulamak istiyorum, biz bu dernekler kime ait, mazisi kime dayanıyor, kimle irtibatlıdır bilmeyiz. Onu ancak devlet bilebilir."

Bilgi

Başlık
Ak Parti Batman Milletvekili Ahmet İnal, Hizbullah'a yakın olduğu ileri sürülen Mustazaf Derneği'ne
Kaynak
internethaber.com
Kategori
siyaset
Tarih
2011-01-26 13:55:00
Sosyal Medya