AK Parti İstanbul sonuçları - TAM LİSTE

Kaynak: samanyoluhaber.com Kategori:

AK Parti İstanbul ili için temayül yoklama sonuçları belli oldu.

Namehaber'in haberine göre, AK Parti İstanbul temayül yoklaması sonuçları belli oldu.

12 Haziran 2011 Millet vekili genel seçimlerinde yer alacak olan AK Parti İstanbul ili için millet vekili aday adayları Saat 10′da başlayan seçimde 862 aday adayı için oy kullanıldı.

Saat 10.00'da başlayan temayül yoklamalarında 3 bölgede 862 aday adayı için oy kullanıldı. AK parti teşkilatlarında görev yapan 5450 kişinin oy kullandığı yoklamalarda İl Başkanlığı'ndaki görevinden ayrılarak milletvekili aday adayı olan Bülent Turan birinci olarak çıktı.

Açıklanan sonuçlara göre:

En çok teşkilat mensubunun oy kullandığı 1. Bölgede eski Pendik Belediye Başkanı Erol Kaya geçerli 1805 oyun 1330'unu alarak birinci oldu.

2. Bölgede geçerli 1671 oy'un 1372'sini (yüzde 82) alan Bülent Turan ilk sırada yer aldı. Bölgesindeki geçerli oyların yüzde 82'sini alan Bülent Turan İstanbul'daki en yüksek oy oranına ulaşmış oldu.

3. Bölgede Nurettin Nebati geçerli 1663 oyun 1242'sini (yüzde 75) alarak birinci oldu.

2. Bölge'den aday adayı olan isimler arasında yapılan oylamada 1671 kişiden 1372 kişinin oyunu alarak temayülden ilk sırada çıkan Bülent Turan, 'Temayül yoklamaları, teşkilat mensuplarımızın görüşüne verilen değerin bir göstergesi olarak parti içi demokrasinin en önemli kurumlarından biridir. Partimizin teşkilat yapısı düşünüldüğünde bu temayül yoklaması, bizim için 12 Haziran'da yapılacak genel seçimin prototipi olmuştur. Bu nedenle, şahsıma gösterdikleri teveccüh için teşkilat mensuplarımıza teşekkür ederim' dedi.

Siyasi çalışmalarda makam ve mevkinin değil millete hizmet etmenin önemli olduğunu kaydeden Turan, 'AK Parti'de uzun yıllar gençlik kolları ve ardından teşkilatlanmadan sorumlu il başkan yardımcısı olarak görev yaptığım için şahsıma verilen bu desteği teşkilatımızın kendisine verdiği bir destek olarak görüyorum. AK Parti İstanbul İl Teşkilatı kendi bünyesinde siyaset yapan, bölgesinin sorunlarını bilen ve çözüm önerileri üreten, kendisiyle birlikte hareket eden adayları desteklediğini göstermiştir. Biz bundan sonra da bizim sesimiz olmaya devam edeceğiz' diye konuştu.

Temayül Yoklamasına nezaret eden Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Salih Kapusuz, 'Teşkilatın görüşü Ak Parti için önemlidir. Bize yakışan bir çalışma yaptık ve teşkilatımızın görüşünü sorduk. Bundan sonra adaylar üç aşamadan daha geçecek. Salı günü adaylarla birebir görüşmelerimiz başlayacak,' dedi.

İSTANBUL 1. BÖLGE TEMAYÜL SONUÇLARI TAM LİSTE - TIKLA ÖĞREN

İSTANBUL 2. BÖLGE TEMAYÜL SONUÇLARI TAM LİSTE - TIKLA ÖĞREN

İSTANBUL 3. BÖLGE TEMAYÜL SONUÇLARI TAM LİSTE - TIKLA ÖĞRENName Haber

Bilgi

Başlık
AK Parti İstanbul sonuçları - TAM LİSTE
Kaynak
samanyoluhaber.com
Kategori
Tarih
2011-03-21 15:26:48
Sosyal Medya