Antalya'da karaya oturan kuru yük gemisindeki mürettebat kurtarıldı

Antalya'da karaya oturan kuru yük gemisindeki mürettebat kurtarıldı

Antalya'nın Kumluca ilçesi Adrasan koyunda karaya oturan kuru yük gemisindeki 9 mürettebat, sahil güvenlik helikopteri ile kurtarıldı.

17 Aralık 2010, Cuma - 11:15
HİT: 28(0)
Kumluca'da şiddetli fırtına nedeniyle Adrasan Koyu, Kapıarası mevkisinde karaya oturan Bolivya bandıralı kuru yük gemisindeki 1'i Türk, 8'i Suriye uyruklu 9 mürettebat, Sahil Güvenlik Bölge Müdürlüğüne bağlı helikopter tarafından kurtarıldı.

Helikopterden sarkıtılan halat ile gemiye inen bir görevli, mürettebatı tek tek helikoptere çekti. Helikoptere alınan mürettebat Kemer Liman Başkanlığına götürüldü.

Kumluca Kaymakamı Salih Işık, AA muhabirine yaptığı açıklamada, herhangi bir can kaybının yaşanmadığını belirterek, mürettebatın başarılı bir şekilde kurtarıldığını söyledi.

-OLAY-

Antalya'da dün fırtınaya yakalanan Bolivya bandıralı 'Seabright' adlı kuru yük gemisi, Yavuz Özcan Parkı kayalıklarına çarparak karaya oturdu.

Alınan bilgiye göre, yük almak üzere Antalya'ya geldiği bildirilen ve boş olan kuru yük gemisi şiddetli yağış ve fırtınada sürüklenerek, falezlere çarptı ve yan yattı. Gemiden yapılan acil çağrı üzerine çok sayıda kurtarma ekibi bölgeye giderek, kurtarma çalışması başlattı.

Kaynak: zaman.com.tr

  • ANKET
  • HAVA DURUMU

  • YAZARLAR
Ajanslar