BBP Genel Başkanı Destici, Sivas'ta

Kaynak: gazete5.com Kategori: guncel

BBP Genel Başkanı Destici, Sivas'ta

Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, partisinin Sivas Belediye Başkan adayının mevcut başkan Doğan Ürgüp olduğunu açıkladı.

BBP Sivas İl Başkanlığınca Fidan Yazıcıoğlu Hanımlar Kültür Merkezi'nde düzenlenen aday tanıtım toplantısında konuşan Destici, yaklaşan yerel seçimlerin ülkenin içinde bulunduğu durum itibarıyla genel seçim havasına sokulduğunu savundu.

Destici, 2009 yerel seçimlerinde 20'ye yakın belediyeyi kazandıklarını hatırlattı. "Yerel yönetimler iktidar partisinde olmazsa hizmet gelmez" anlayışının yerleştirilmeye çalışıldığını savunan Destici, "BBP olarak biz bunu yerle bir etmişiz" dedi.

Destici, şunları söyledi:

"Biz, bu belediyelerin tamamını iktidar partisinden devraldık. O dönemle bu dönemi kıyaslayalım. 3 katından az hizmet yapmışsak ben adaylarımı çekeceğim. Hodri meydan. Yerel seçimlerin yerel hizmetler değerlendirilerek yapılması gerekir. Milletin oyunu kullanırken, tercihini yaparken önceliğinde bu olması gerekir diye düşünüyorum. Onun için biz BBP olarak iddialıyız. Yerel yönetimlerde Türkiye 'nin en başarılı partisi, BBP'dir. En başarılı belediyeler, BBP'li belediyelerdir. Bu hizmetlerimiz yapılırken hiçbir vatandaşımız arasında parti ayrımı gözetilmedi. Bizim felsefemiz bu."

İnsanları etnik kökenleriyle, mezhep farklılıklarıyla, siyasi görüşleriyle değerlendirmediklerini dile getiren Destici, "Biz önce insan diye bakıyoruz ve insanın her şeyin en iyisine layık olduğunu biliyoruz. Bizim inancımız budur. Onun için insan her şeyin üstündedir. Onun için burada, Sivas'ta hizmetler yapılırken hiçbir kardeşimiz mağdur edilmemek üzere bütün kardeşlerimize adil bir yaklaşım gösterilmiştir" diye konuştu.

Konuşmasının ardından, Sivas Belediye Başkanı Doğan Ürgüp'ü kürsüye çağıran Destici, 30 Mart'taki seçimde BBP'nin adayının yine Ürgüp olduğunu açıkladı.

BBP'den yeniden aday gösterilen Ürgüp ise döneminde yapılan ve tekrar seçilmesi halinde yapmayı planladığı çalışmaları anlatarak, kendisine destek veren tüm partililere teşekkür etti.

Aday tanıtım toplantısına, BBP'nin kurucu genel başkanı merhum Muhsin Yazıcıoğlu'nun oğlu Furkan ve ağabeyi Yusuf Yazıcıoğlu da katıldı.

Bilgi

Başlık
BBP Genel Başkanı Destici, Sivas'ta
Kaynak
gazete5.com
Kategori
guncel
Tarih
2014-01-04 21:05:00
Sosyal Medya