Bu sözler Başbakan'ın ağzından mı çıktı?

Kaynak: internethaber.com Kategori: siyaset

İNTERNETHABER / Başbakan Recep Tayyip Erdoğan sanal alemde tartışmaların odağı oldu. Sebebi de, "Örtüsüz kadın perdesiz eve benzer, perdesiz ev

İNTERNETHABER / Başbakan Recep Tayyip Erdoğan sanal alemde tartışmaların odağı oldu. Sebebi de, "Örtüsüz kadın perdesiz eve benzer, perdesiz ev ise ya satılıktır ya da kiralık!" sözlerini sarfettiği iddiası!

Facebook ve Twitter alemi, blog sitelerin üyeleri, bu sözlerin Başbakan Erdoğan'ın ağzından çıktığını iddia ederek AK Parti'ye ve Başbakan'a hakaret yağdırdı.

Facebook'ta, "RTE başı açık kadınları perdesiz eve benzetti ve perdesiz ev ya kiralıktır ya satılıktır dedi... Başbakana bizden bir hatırlatma camları gözükmeyen ev ya k.r..nedir ya mapushane...." diye bir grup kuruldu.

Sanal alemde de konu ile ilgili kullanıcılar atağa geçti ve blog siteleri mesaj yağmuruna tuttu. İşte o mesajlardan bazıları;

- terra rossa: başım açık :) eyvahhhh namusum gitti :) eyvahh... Edison'un kemikleri sizliyordur şimdi. ampulü bulmakla hata etti :)

- anatholya: BİR GÜN BİRİLERİ DÜNYA TERSİNE DÖNECEK DEDİĞİNDE KİMSELER İNANMAMIŞTI . BAK BİR ZAMANLARIN EN BÜYÜK İCADI AMPUL ŞİMDİLERİN KARA ZİNDANI OLUYOR...

- JacobTheLiar: Dünya neler gördü. bu hiç bir şey değil. neden abartıyorsunuz bu kadar anlamıyorum.

- A schopenhauer: Ben satılık ve kiralığım allahına kadar...

- neyira: Bu sözü gerçekten başbakan mı söyledi bilmiyorum ama cidden söylediyse ağır konuşmuş, haddini aşmış.

BİR TEPKİ DE MEDYAYA

Sadece Başbakan'a değildi tepkiler. Twitter ve Facebook kullanıcıları, medyayı da hedef alarak, bu sözlerin neden haber yapılmadığını sorguluyor.

NECİP FAZIL KISAKÜREK'E AİT

Ancak yaptığımız bir araştırmaya göre, tartışmaya meyil veren "Örtüsüz kadın perdesiz eve benzer, perdesiz ev ise ya satılıktır ya da kiralık!" sözleri Necip Fazıl Kısakürek'e ait... Yani bu sözler bizzat Başbakan Erdoğan'ın ağzından çıkmamış.

BAŞBAKAN SÖYLEDİ Mİ?

Şimdi merak konusu olan, Başbakan Erdoğan'ın, Necip Fazıl Kısakürek'in bu sözlerini alıntılayarak bir konuşmaya imza atıp atmadığı.

Bilgi

Başlık
Bu sözler Başbakan'ın ağzından mı çıktı?
Kaynak
internethaber.com
Kategori
siyaset
Tarih
2011-01-17 16:37:00
Sosyal Medya