Diyanet İşleri Başkanlığı hac kura sonuçları - (www.diyanet.gov.tr)

Diyanet İşleri Başkanlığı hac kura sonuçları - (www.diyanet.gov.tr)

Hac kuraları bugün çekilerek sonuçlar açıklandı. Kutsal topraklara giderek hacı olmak isteyen adayların bu yıl çekilen Hac Kura Sonuçları 2013'e göre sadece 74 bini kutsal topraklara gitmeye hakk kazanacaktır. Hac Kura Sonuçları belli oldu. İşte Hac Kura Sorgulama 2013 bilgisi ve 2013 Hac Kuraları hakkında ayrıntılar...

29 Mart 2013, Cuma - 03:47
HİT: 38(0)Kutsal topraklara gitmek için Diyanet İşleri Başkanlığı'na başvuru yapan hacı adaylarının sayısı 290 bin oldu. Yeni başvurularla birlikte sırada bekleyen hacı adayının sayısı 1 milyon 373 bine ulaştı.

Hacca gitmek isteyen tüm vatandaşların bu isteklerini yerine getirmenin kendileri için büyük bir gurur kaynağı olacağını anlatan Hac ve Umre Hizmetleri Genel Müdür Vekili Ergün Yücel, kota nedeniyle böyle bir durumun söz konusu olmadığını dile getirdi.

Hac Kura Sonuçları 2013 Detaylı Bilgi İçin Tıklayın!

Yücel, ''Allah nasip ederse 28 Mart Perşembe günü Bakanlıklararası Hac Kurulu'nun üyeleri, müsteşar ve müsteşar yardımcılarımızın, sayın Diyanet İşleri Başkanımızın ve TURSAB başkanının bulunduğu bir heyetin huzurunda bilgisayar ortamında hiçbir hataya meydan vermeyen, modern aletlerle kura çekimi yapılacaktır'' diye konuştu.

Hac Kura Sonuçları Sorgulama 2013 Sayfası İçin Tıklayın!

Suudi Arabistan, Kabe'nin etrafındaki genişletme çalışmaları gerekçesiyle, bu yıl ilk kez ek kontenjan vermedi. Türkiye'ye hac için her yıl 30 bin ek kontenjan veriliyordu.

Kaynak: www.medya73.com

İLGİLİ HABERLER

  • ANKET
  • HAVA DURUMU

  • YAZARLAR
Ajanslar