Ertuğrul Erkişi ile Gönül Penceresinden

Kaynak: haber7.com Kategori: medya

Türk Sanat Müziği ve Tasavvuf Müziği Sanatçısı Ertuğrul Erkişi, Gönül Penceresinden isimli programla Radyo 7 dinleyicilerine merhaba diyor.

Sanat müziği ve tasavvuf müziğine getirdiği naif yorumu, sesinin her notaya dokunuşunda eşsiz bir manzarayı seyre davet eden tınısı, his dünyasının çağlayanına efsunlu yaklaşımı ile Ertuğrul Erkişi, gönül pencerelerinizi aralamak için bugün Radyo7’nin mikrofonlarında olacak.

İstek eserler, telefon bağlantıları ve mesajlarla katkıda bulunabileceğiniz Ertuğrul Erkişi ile Gönül Penceresinden programı 18 Şubat Cuma saat 16.00’da Radyo 7’de.

Ertuğrul Erkişi Hakkında Bilgi:

1996 yılında Ege Üniversitesi Devlet Türk Müziği Konservatuarı Şan bölümünden mezun olan Ertuğrul Erkişi, 2000 yılında "Muhabbet Bağı", 2002 yılında "Güllerin Efendisi", 2004 yılında 'Efkâr' isimli albümleri çıkarttı.

2006 yılında içeriği “çocuklar için bestelenmiş dualar” olan ve kendi kurduğu “Minik Dualar Grubu” tarafından seslendirilen “Teşekkür ederim Allah’ım” adlı projesindeki besteleri ile büyük takdirler kazandı. Aynı yıl KRAL TV 2005 Video-Müzik ödüllerinde bu proje ile Mistik müzik dalında “Yılın en sevilen şarkısı” ödülünü aldı. Projenin 2. albümü “Teşekkür ederim Allah’ım 2” ile de "MÜYAP 2006 Müzik Endüstrisi Ödülleri"nde PLATİN ödülü aldı. Ertuğrul Erkişi'nin bazı besteleri; Titredim Efendim Seni andım dün gece, Anne, Güllerin Efendisi, Hüzünlü Gurbet’tir. En Son olarak 2008 yılında "Ummanlar Gibi" isimli bir Albüm çıkarmıştır.

Bilgi

Başlık
Ertuğrul Erkişi ile Gönül Penceresinden
Kaynak
haber7.com
Kategori
medya
Tarih
2011-02-18 11:21:00
Sosyal Medya