Evinin salonunu havuz yaptı!

Kaynak: haberturk.com Kategori: yasam

Erzincan'da, emekli bir öğretmenin, evinin salonuna yaptırdığı havuz, görenlerin ilgisini çekiyor

Emekli öğretmen Erdin Yılmaz Peker, 2009 yılında şehir merkezindeki Cumhuriyet Mahallesinde 3 oda ve 1 salondan oluşan, depreme dayanıklı, 160 metrekarelik tek katlı müstakil ev yaptırdı.


Peker, evinin 40 metrekarelik salonunun 21 metrekaresini, 35 metreküplük su kapasiteli havuza dönüştürdü. Aile havuzu, yazları serinlemek için yüzme havuzu, kışın da şark köşesi olarak kullanılıyor.


Emekli öğretmen Peker, gazetecilere yaptığı açıklamada, evin içerisinde havuz oluşturma fikrini gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşadığını belirterek şunları kaydetti:


''Bahçesinde havuz olan evi görmüştük ama evin içinde havuzu ilk defa kendi evimde gördüm. Bahçede havuz olduğu zaman, toz ve rüzgardan dolayı temiz tutmak zor olurdu. Bir de biz havuzda yüzdüğümüzde çevredekilerin bizi görme ihtimaline karşı havuzu evin içine yaptım. Bu şekilde havuza ailece girebiliyoruz. Havuz değişik ve güzel oldu. Havuz salonla bitişik olduğu için canım istediği zaman kapıyı açıp hemen havuza girebiliyorum.''


Kışın havuzu şark köşesi olarak kullandıklarını dile getiren Peker, ''Çocuklar girip şark köşesinde gitar çalıp eğlenebiliyor. Biz de mutfakta oturduğumuzda onların gürültülerinden rahatsız olmuyoruz. Yani çok amaçlı bir havuz oldu. Yazın serinlemek için kışın da çocukların rahatça, kafalarına göre eğlenebilecekleri bir yer oldu'' diye konuştu.


Peker, evlerinden misafirin eksik olmadığını, akrabalarının tatil için Erzincan'a geldiğini sözlerine ekledi. Bu arada havuzlu evin 215 bin liraya mal edildiği belirtildi.

AA

Bilgi

Başlık
Evinin salonunu havuz yaptı!
Kaynak
haberturk.com
Kategori
yasam
Tarih
2011-07-21 15:43:56
Sosyal Medya