Filistinli çocuklar için de ağlıyor mu?

Filistinli çocuklar için de ağlıyor mu?

Fethullah Gülen’in Gazze’de şehit edilen masum çocuklar için üzülmemesi mümkün mü?

19 Kasım 2012, Pazartesi - 11:15
HİT: 170(0)Milat Gazetesi yazar İsa Tatlıcan, İsrail'in Gazze'ye yaptığı son saldırılar hakkında Fethullah Gülen'e seslendi.

İsrail’in Filistin’e yaptığı her saldırıda Fethullah Gülen Hocaefendi’nin “Bombardımanda öldürülen İsrailli çocuklar için de ağladım” sözü hatırlatılır ve şu soru sorulur: “Hocaefendi, aynı duyguları Filistinli çocuklar için de hissediyor mu?”

Bu soruyu her duyduğumda rahatsız olurum. İslam coğrafyasının her köşesine yardım ve eğitim hizmeti götürmeye gayret eden bir gönüllüler hareketinin kurulmasına vesile olan Fethullah Gülen’in Gazze’de şehit edilen masum çocuklar için üzülmemesi mümkün mü?

Bu konuda ne zaman bir açıklama yapacağını merak ediyordum. Bu açıklama Cumartesi akşamı geldi.

Samanyolu TV’de, İsrail’in Gazze’ye yaptığı son saldırılar hakkında Hocaefendi’nin yaptığı açıklamadan bazı bölümler yayınlandı. Şöyle diyor Hocaefendi:

“İsrail’in Gazze’ye yönelik saldırıları bütün insanlığı derinden yaralamıştır. Yaşadığım acıyı ifade etme, insani çözüm arama konusunda daha ısrarcı olma ihtiyacı hissediyorum. Obama yönetiminin daha barışçı bir yol izleme imkanının belirdiği bir zamanda, son saldırılarla barışın tüm yolları tıkanmıştır.”

Fethullah Gülen, konuşmasını şu sözlerle bitiriyor:

“Henüz devlet bile kuramamış mazlum insanların açlık ve sefalet içerisinde abluka altına alınarak üzerlerine bomba yağdırılması, insanlığın ortak vicdanını kanatmaktadır.

Dünyadaki tüm örgütler bir an önce harekete geçip bu saldırıları durdurmasını vicdanları rahatlatacak adımlar atmasını diliyorum.”

Hocaefendi’den böyle bir açıklama geldikten sonra, hala “Fethullah Hoca Filistinli çocuklar için de ağlıyor mu” diye soran olursa, en hafif ifadeyle haksızlık etmiş olur.

İsa Tatlıcan Milat

Kaynak: haber5.com

İLGİLİ HABERLER

  • ANKET
  • HAVA DURUMU

  • YAZARLAR
Ajanslar