Görmez Caferilerin Aşura Matemi'nde

Kaynak: yenisafak.com.tr Kategori: guncel

<p><br /> <b>HABER MERKEZİ /ANKARA</b><br /> Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez, Caferilik İnancını Tanıtma Araştırma ve Eğitim Derneğince 5 Aralık Pazartesi günü İstanbul Halkalı'da düzenlenecek 'E


HABER MERKEZİ /ANKARA
Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez, Caferilik İnancını Tanıtma Araştırma ve Eğitim Derneğince 5 Aralık Pazartesi günü İstanbul Halkalı'da düzenlenecek 'Evrensel Aşura Matem Merasimi'ne katılacak. Diyanet İşleri Başkanlığı Basın Merkezi Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez'in, Hz. Muhammed'in torunu, Hz. Ali'nin oğlu İmam Hüseyin ve 72 arkadaşının Kerbela Çölü'nde şehit edilişinin 1372. yılı dolayısıyla Halkalı'da gerçekleştirilecek Evrensel Aşura Matem Merasimi'ne katılarak, konuşma yapacağını açıkladı. Merasime, ilk kez bir Diyanet İşleri Başkanı katılmış olacak. Öte yandan, Diyanet İşleri Başkanlığı da bugün Hacı Bayram Veli Camisi'nde Kerbela şehitlerini anmak için program düzenleyecek.

İFTARA KATILACAK

Bu programa da Türkiye Caferileri Lideri Selahattin Özgündüz, İzmir Samed Dede Cemevleri Genel Başkanı Veli Güler, Malatya Hacı Bektaşi Veli Kültür Merkezi Vakfı Genel Başkanı Hasan Meşeli, Dünya Ehlibeyt Vakfı Genel Başkanı Fermani Altun ile Cem Vakfı Genel Başkanı İzzettin Doğan'ın da katılacağı, konukların muharrem orucu iftarının ardından camideki programa geçecekleri öğrenildi. Bilindiği gibi bu yıl ilk kez Cuma hutbesinde Kerbela yası ve Muharrem ayının önemi anlatılmıştı.

Bilgi

Başlık
Görmez Caferilerin Aşura Matemi'nde
Kaynak
yenisafak.com.tr
Kategori
guncel
Tarih
2011-12-04 20:05:17
Sosyal Medya