Hangi illerde okullar tatil? Ankara'da okullar tatil mi? Ankara Valiliği detay

Kaynak: gazete5.com Kategori: guncel

Hangi illerde okullar tatil? Ankara'da okullar tatil mi? Ankara Valiliği detay.Hangi illerde okullar tatil? Ankara'da okullar tatil mi? Ankara Valiliği detay haberi.Hangi illerde okullar tatil? Ankara'da okullar tatil mi? Ankara Valiliği detay özel.Hangi

Hangi illerde okullar tatil? Ankara'da okullar tatil mi? Ankara Valiliği detay.Hangi illerde okullar tatil? Ankara'da okullar tatil mi? Ankara Valiliği detay haberi.Hangi illerde okullar tatil? Ankara'da okullar tatil mi? Ankara Valiliği detay özel.Hangi illerde okullar tatil? Ankara'da okullar tatil mi? Ankara Valiliği detay sorgu.Hangi illerde okullar tatil? Ankara'da okullar tatil mi? Ankara Valiliği detay haberleri

Hangi illerde okullar tatil? Ankara'da okullar tatil mi? Ankara Valiliği.Hangi illerde okullar tatil? Ankara'da okullar tatil mi? Ankara Valiliği sitesi.Hangi illerde okullar tatil? Ankara'da okullar tatil mi? Ankara Valiliği son haber

TATİL OLAN İLLER İÇİN TIKLAYINIZ

Ankara Valiliği Ankara'da okullar tatil (1 Martta okullar tatil mi?) öğren.Ankara Valiliği Ankara'da okullar tatil (1 Martta okullar tatil mi?) öğrenin.Ankara Valiliği Ankara'da okullar tatil (1 Martta okullar tatil mi?) öğrenmek için tıkla.İşte Ankara Valiliği Ankara'da okullar tatil (1 Martta okullar tatil mi?) öğren..

Ankara'da okullar tatil mi? Ankara Valiliği 1 Martta okullar tatil mi? Ankara Valiliği sitesi.Ankara'da okullar tatil mi? Ankara Valiliği 1 Martta okullar tatil mi? son dakika.İşte Ankara'da okullar tatil mi? Ankara Valiliği 1 Martta okullar tatil mi?...

İL İL HAVA DURUMU İÇİN TIKLAYINIZ

Ankara'da okullar tatil

Başkentte okullar kar yağışı nedeniyle yarın da tatil edildi. Ankara Valiliği'nden yapılan açıklama şöyle:

Ankara İlinin dün sabah saatlerinden itibaren soğuk ve kar yağışlı havanın etkisi altına girmesi ile birlikte ani sıcaklık düşüşlerinin buzlanma ve don olayına sebep olacağı ile aralıklarla kar yağışının Perşembe günü de devam edeceğinin Meteoroloji Bölge Müdürlüğü hava tahmin raporlarından anlaşılmasıyla, olası olumsuz hava koşulları nedeniyle tüm vatandaşları tedbirli olmaları hususunda uyardı.

Ankara Valiliği açıklamasında, beklenen ani sıcaklık düşüşlerinin özelikle buzlanma ve don olayına sebep olacağı ve ayrıca aralıklarla kar yağışının devam edeceğinin beklendiği değerlendirildiğinden; Ankara İl Hıfzısıhha Kurulunun 29.02.2012 ve 3 sayılı kararı ile 01 Mart 2012 Perşembe günü de İlimiz Kamu Kurum ve Kuruluşlarında görevli hamile ve emzikli bayanlar ile kalp yetmezliği, böbrek yetmezliği, kontrol edilemeyen tansiyon yüksekliği ve kronik hastalıkları olanların ve de engelli personelin idari izinli sayılması; resmi ve özel ilk ve orta dereceli okulların, yaygın eğitim kurumları ile anaokulları ve kreşler ile özel eğitim rehabilitasyon merkezlerinin de 01. Mart 2012 Perşembe günü tatilin 1 ( bir) gün daha uzatılması kararlaştırılmıştır." denildi.

Valilik açıklamasında, bölgemizde hafta sonuna kadar aralılarla devam edecek olan kar yağışı ile birlikte özellikle meydana gelebilecek don ve buzlanma nedeniyle ilgililerin ve vatandaşlarımızın dikkatli ve tedbirli olmaları ifade edilerek; " Cuma sabahından itibaren başta öğrenci velileri olmak üzere eğitim-öğretim kurumları yöneticilerinin; öğrencilerimizin sağlıklı ve ulaşım güvenlikleri ile eğitimlerinde sürekliliğinin olumsuz etkilenmemesi bakımından gerekli tedbirleri almaları" istenerek, "Sürücülerin araçlarına kar tipi lastikleri takmaları, araçlarında çekme halatı ve zincir bulundurmaları ile vatandaşlarımızın toplu taşım araçlarını kullanmalarının yararlı olabileceği" vurgulandı.

Kamuoyuna saygıyla sunulur.

Türkiye'yi etkisi altına yoğun kar yağışı bazı il ve ilçelerde eğitime ara verdirdi.
Zonguldak merkezde ilk ve orta dereceli okullar kar nedeniyle 1 gün tatil edildi.

İL İL HAVA DURUMU İÇİN TIKLAYINIZZonguldak Valiliğinden yapılan açıklamada, devam eden yoğun kar yağışının ulaşımı olumsuz etkilemesinden dolayı il merkezi, bağlı belde ve köylerdeki okul öncesi eğitim kurumları, ilköğretim ve ortaöğretim kurumları ile özel eğitim ve rehabilitasyon merkezlerinde eğitime bugün ara verilmesinin kararlaştırıldığı bildirildi.

BURSA VE KÜTAHYA'DA EĞİTİME ARA VERİLDİ

Kar yağışı ve tipi nedeniyle Bursa'nın Harmancık ve Büyükorhan ile Kütahya'nın Simav ve Gediz ilçelerinde eğitime bir gün ara verildi.

Bursa'nın Harmancık ilçesinde ilköğretim okulları ve liseler, Büyükorhan'da ise ilköğretim okulları yoğun kar yağışı nedeniyle kaymakamlık kararıyla bugün tatil edildi.

Kar yağışının ilçe merkezlerinde 25 santimetreye ulaştığı, yüksek kesimlerde ise 60 santimetreyi bulduğu bildirildi. Bu ilçelere bağlı birçok köy ile de ulaşımını sağlanamadığı belirtildi.

Simav Kaymakamı Yüksel Ünal yaptığı açıklamada, dün akşam başlayan kar yağışı ve tipinin ilçede ulaşımı olumsuz etkilediğini söyledi. İlçe Hıfzıssıhha Kurulu toplantısında, olumsuz hava koşullarıyla ilgili alınacak önlemlerin görüşüldüğünü ifade eden Ünal, ilçe merkezi, belde ve köylerde okul öncesi eğitim kurumları, ilköğretim ve ortaöğretim okulları, özel eğitim kurumları ve yaygın eğitim kurumlarında eğitime bugün ara verildiğini kaydetti.

Gediz Kaymakamı İsmail Çorumlu ise ilçede ilk ve orta dereceli okullar ile yaygın eğitim kurumlarında eğitime bir gün ara verildiğini bildirdi.

İDO seferleri iptal

İstanbul Deniz Otobüsleri AŞ (İDO), hava muhalefeti nedeniyle bazı seferleri iptal etti. İşte iptal olan İDO seferleri...

İDO'dan alınan bilgiye göre,

İDO'nun saat 07.00'deki Yenikapı-Bandırma hızlı feribot, saat 08.00'deki Armutlu-ArmutluTK-Yenikapı-Bostancı ile saat 09.30'daki Bursa-Yenikapı-Kadıköy deniz otobüsü seferleri yapılamayacak.

Yapılan son değerlendirmelere göre; Ülke genelinde görülacek yağışların; Marmara'nın doğusu, İç Ege, Akdeniz, Batı Karadeniz, Doğu Anadolu'nun güney ve batısı ile Ankara, Eskişehir, Çankırı, Kırıkkale, Çorum, Amasya, Aydın, Muğla, Gaziantep, Adıyaman, Kilis, Diyarbakır, Batman ve Siirt çevrelerinde kuvvetli olmak üzere genellikle karla karışık yağmur ve kar, Güney Ege ve Batı Akdeniz kıyıları, Doğu Akdeniz, Orta ve Doğu Karadeniz kıyıları, Güneydoğu Anadolu ile öğle saatlerinde İç Anadolu'nun güneydoğusunda yağmur ve sağanak şeklinde olacağı tahmin ediliyor. Marmara ile İç ve Doğu bölgelerde buzlanma ve don olayı bekleniyor.

Hava sıcaklığının batı bölgelerde 8 ila 10 derece azalacağı tahmin ediliyor.

Rüzgarın doğu bölgelerde güney ve güneybatı, batı bölgelerde kuzey ve kuzeydoğu yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Güney Ege kıyılarında kuzey ve kuzeybatı, Doğu Akdeniz kıyı kesiminde güney ve güneybatı yönlerden kuvvetli fırtına (70-90 Km/S), Marmara ve Kuzey Ege kıyılarında kuzey ve kuzeydoğu yönlerden kuvvetli ve kısa süreli fırtına (40-60 Km/S), İç Anadolu'nun güney ve doğusunda güney ve güneybatı yönlerden kuvvetlice (30-50 Km/S) eseceği tahmin ediliyor.


Bilgi

Başlık
Hangi illerde okullar tatil? Ankara'da okullar tatil mi? Ankara Valiliği detay
Kaynak
gazete5.com
Kategori
guncel
Tarih
2012-03-01 01:04:00
Sosyal Medya