Havalar ne zaman soğuyacak?

Kaynak: gazete5.com Kategori: guncel

Şubat ayında bahar havasını yaşayan vatandaşın merak ettiği havalar ne zaman soğuyacak sorusunun yanıtı Meteoroloji’den geldi. Mevsim normallerinin üzerinde seyreden hava sıcaklığı yeni haftada yerini soğuk havaya bırakacak.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden alınan bilgilere göre, yurdun batı bölgelerinin bu geceden itibaren Orta Akdeniz üzerinden gelen yağışlı sistemin etkisine girmesi bekleniyor.

HAVALAR NE ZAMAN SOĞUYACAK?

Mevsim normalleri üzerinde seyreden hava sıcaklığının Cuma günü (15 Şubat) batı bölgelerde, hafta sonunda ise yurdun kuzey ve iç kesimlerinde hissedilir derecede (3 - 7 derece) olmak üzere ülke genelinde azalacağı ve önümüzdeki hafta yurt genelinde mevsim normalleri civarında seyredeceği bekleniyor.

Yarın (14 Şubat), Marmara, Ege, Batı Akdeniz ile Eskişehir çevrelerinde yağış bekleniyor. Yağışların Güney Ege ve Batı Akdeniz kıyı kesiminde kuvvetli olmak üzere yağmur ve sağanak şeklinde olacağı tahmin ediliyor.

Cuma günü mevcut yağışlı havaya ilave olarak yurdun Balkanlar üzerinden gelen soğuk havanın etkisine girmesi bekleniyor. Marmara, Ege, Akdeniz, İç Anadolu, Batı ve Orta Karadeniz, Doğu Karadeniz'in iç kesimi, Doğu Anadolu'nun kuzey ve batısı ile Güneydoğu Anadolu'nun batısında yağış bekleniyor. Yağışların Muğla, Antalya'nın doğu ilçeleri, Osmaniye ve Hatay'ın kıyı ilçelerinde kuvvetli olmak üzere yağmur ve sağanak, Doğu Anadolu'nun kuzeyi ile zamanla Batı Karadeniz'in iç kesimleri, İç Ege, Göller Yöresi, Eskişehir, Bilecik ve Kırklareli çevrelerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması tahmin ediliyor.

Cumartesi günü, Marmara'nın batısı ve Kıyı Ege dışında tüm bölgelerde görülecek yağışların kıyı kesimler ile Güneydoğu Anadolu'da genellikle yağmur, iç kesimlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor. Pazar günü ise yağışların yurdun doğusunda etkili olmaya devam edeceği tahmin ediliyor.

Sizin için seçtiğimiz foto galeriler
Türkiye de kışYurdum insanıTüyden sanat


Bilgi

Başlık
Havalar ne zaman soğuyacak?
Kaynak
gazete5.com
Kategori
guncel
Tarih
2013-02-13 15:23:00
Sosyal Medya