İHL'ler arası 2. Arapça Bilgi Yarışması

Kaynak: dunyabulteni.net Kategori: saglik

Geçtiğimiz yıl ilki gerçekleştirilen İmam Hatip Liseleri arası Arapça Bilgi ve Etkinlik Yarışması’nın ikincisi düzenleniyor

Dünya Bülteni/Haber Merkezi

İmam Hatip Liseleri arası Arapça Bilgi ve Etkinlik Yarışması, Türkiye genelinde İmam Hatip Liseleri arasında Arapça öğrenimini desteklemek, bu alanda yetenekli öğrencileri bilimsel araştırmalara yöneltmek ve Arapça dini metinleri anlamalarını sağlamak, Arapça bilgi düzeyini geliştirmelerini sağlayarak, Arapça konuşan ülkeler ile gelişen sosyal kültürel ve ekonomik ilişkilere katkı sağlamak amacıyla düzenleniyor.

Bilgi ve Etkinlik Yarışması; Tiyatro, Şiir Okuma, Hitabet, Bilgi Yarışması ve Musiki olmak üzere 5 kategoride yapılıyor. Yarışmaya Türkiye’deki Anadolu İmam Hatip ve İmam Hatip Liselerinde okuyan öğrenciler katılabiliyor. Yarışmalar önce bölge merkezleri ve bu bölgelerdeki illerde (Van, Erzurum, Trabzon, Samsun, Kayseri, Şanlıurfa, Osmaniye, Konya, Ankara, Düzce, Bursa, İzmir, Antalya, Edirne, İstanbul Anadolu ve Avrupa) gerçekleştiriliyor. 29 Nisan- 1 Mayıs arası bölgelerde yapılacak olan yarışmaların ardından yarı final ve final 14- 16 Mayıs tarihlerinde yapılacak.

Yarışma ödül töreni ise 28 Mayıs 2011 Cumartesi günü İstanbul Bağcılar Olimpik Spor Salonunda yapılacak.

Bilgi

Başlık
İHL'ler arası 2. Arapça Bilgi Yarışması
Kaynak
dunyabulteni.net
Kategori
saglik
Tarih
2011-04-15 14:34:00
Sosyal Medya