İki dünya arasında kalan hayatlar

İki dünya arasında kalan hayatlar

Samanyolu TV'de yeni bir dizinin çekimlerine önümüzdeki günlerde başlanacak.

4 Mayıs 2012, Cuma - 02:06
HİT: 142(0)'İki Dünya Arasında' adıyla haziranın üçüncü haftasında ekrana gelmesi planlanan dizinin senaryosunu Erkan Çıplak ve arkadaşları yazıyor. Günlük olarak yayınlanacak diziyi Tolga Çetin ve Sinem Saydam yönetiyor. Dizinin yapımcısı ise Aytekin Mert.

Biri idealist bir öğretmen diğeri imam olan iki arkadaşın merkezinde yer aldığı hikâyesiyle dizi, iki karar, iki aşk, iki görev ve iki dünya arasında kalmış insanları anlatıyor. Fener, bir metropolün ortasında geleneklerin hâlâ yaşatıldığı, mimari dokusunu koruyan, çocukların sokakta top oynayabildiği, sıcacık insan ilişkilerinin olduğu şirin bir mahalledir. Camisi, berberi, falcısı, butiği ve kahvehanesi ile adeta küçük bir dünya gibidir. Mahalle okulunun idealist öğretmeni Selim, görevine alışmaya çalışırken ailesinin kendisi için yaptığı planlardan habersizdir. Aynı zamanda yaptığı bir fedakârlığın bu planların önünde engel olacağının da farkında değildir. Öğrendiğinde ise derdini kimseye anlatamayacak ve iki karar arasında kalacaktır.

İkinci bebeğini kucağına almayı hayal eden mahalle camisinin imamı Ahmet ise aldığı haberle bir babanın karşısına çıkabilecek en büyük acılardan birini yaşamaktadır. İmanın imtihana dönüştüğü bu süreçte onun en büyük destekçisi ise kadim dostu Selim'dir. Çünkü Selim öğretmen, hayatını "yaşatmak için yaşa" felsefesi üzerine kurmuştur. Hazırlıkları bir yıldır devam eden dizide Meltem Dağ, Sevinç Kumaş, İnanç Benlioğlu, Ahmet Bozkuş, Filiz Kaya, Nesrin Yıldırım ve Zeki Şen rol alıyor.

Kaynak: zaman.com.tr

İLGİLİ HABERLER

  • ANKET
  • HAVA DURUMU

  • YAZARLAR
Ajanslar