İzmir'de 12 yaşındaki çocuk, internet kafeye giderek bilgisayar oyunu oynamak için bakın ne yaptı?

Kaynak: internethaber.com Kategori: guncel

İzmir'in Bayraklı ilçesinde, 12 yaşındaki çocuğun, bilgisayar oyunu oynamak için ailesinden habersiz getirdiği altınları kabul eden internet kafe sahibi hakkında,

İzmir'in Bayraklı ilçesinde, 12 yaşındaki çocuğun, bilgisayar oyunu oynamak için ailesinden habersiz getirdiği altınları kabul eden internet kafe sahibi hakkında, "Suç eşyasının satın alınması veya kabul edilmesi" suçundan işlem yapıldı.

Evindeki iki çeyrek, bir yarım ve bir tam altının yerinde olmadığını fark eden M.S. (49), oğlu O.S'nin (12), altınları bilgisayar oyunu oynamak için alarak internet kafenin sahibi A.K'ye (27) verdiğini öğrendi.

M.S'nin polise başvurup şikayetçi olması üzerine, Özkanlar Polis Merkezi'ne çağrılan internet kafe sahibi A.K'nin ifadesi alındı.

Hakkında "Bir suçun işlenmesiyle elde edilen eşyayı satın alan veya kabul eden kişi, altı aydan üç yıla kadar hapis ve bin güne kadar adli para cezası ile cezalandırılır" hükmünün yer aldığı Türk Ceza Kanunu'nun 165. maddesi gereğince işlem yapıldığı öğrenilen A.K, savcının talimatıyla ifadesinin alınmasının ardından serbest bırakıldı.

Bilgi

Başlık
İzmir'de 12 yaşındaki çocuk, internet kafeye giderek bilgisayar oyunu oynamak için bakın ne yaptı?
Kaynak
internethaber.com
Kategori
guncel
Tarih
2011-02-14 14:57:00
Sosyal Medya