Lise öğrencisinin karakalem çalışmaları sergileniyor

Kaynak: stargundem.com Kategori: guncel

NEVŞEHİR (CİHAN)- Nevşehir Kız Meslek Lisesi Grafik ve Tasarım 11

NEVŞEHİR (CİHAN)- Nevşehir Kız Meslek Lisesi Grafik ve Tasarım 11. Sınıf öğrencisi Döndü Kozankaya kendisinin yapmış olduğu karakalem çalışmalarını Forum Kapadokya’da sergiledi. Serginin açılışına Milli Eğitim Müdürü Harun Fatsa, Karaburna Belediye Başkanı Yusuf Koçak, Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Fazıl Parlak, Kız Meslek Lisesi Okul Müdürü İlkay Yamaç ve çok sayıda vatandaş katıldı.
Kız Meslek Lisesi 11. Sınıf öğrencisi Döndü Kozankaya, kendisinin ortaokuldan itibaren resimler çizmeye başladığını ve bu resim sevgisini ise Kız Meslek Lisesi Grafik Bölümü seçerek daha da artırdığını ifade etti. Kozankaya konuşmasında, "Benim bugüne kadar çok sayıda çizmiş olduğum resimlerim var. Burada ise 23 adet karakalem resimlerim ve 5 tane de ebru resimlerimi sizlerin beğenisine sunuyorum. Umarım çizmiş olduğum resimlerimi sizlerden beğenirsiniz. Buraya kadar gelip ilk kez açmış olduğum resim sergimde beni yalnız bırakmayan tüm büyüklerime ve arkadaşlarıma teşekkür ediyorum." diye konuştu.
Kozankaya’nın konuşmasından sonra ise Forum Kapadokya’nın ev sahipliği yaptığı serginin açılışını Milli Eğitim Müdürü Harun Fatsa, Karaburna Belediye Başkanı Yusuf Koçak, Kız Meslek Lisesi Müdürü İlkay Yamaç hep birlikte yaptı. Sergi açılışından sonra ise sergiye katılan davetliler merak içerisinde 11.sınıf öğrencisi Döndü Kozankaya tarafından çizilen resimleri gezdi.

CİHAN

Bilgi

Başlık
Lise öğrencisinin karakalem çalışmaları sergileniyor
Kaynak
stargundem.com
Kategori
guncel
Tarih
2011-04-12 18:35:19
Sosyal Medya