Meslek seçiminde ailenin rolü

Meslek seçiminde ailenin rolü

Zeytinburnu Belediyesi 'Mesleğimi Seçiyorum Projesi' kapsamında 3. Veli seminerini düzenliyor.

9 Mayıs 2011, Pazartesi - 11:25
HİT: 22(0)Dünya Bülteni / Haber Merkezi

10 Mayıs Salı günü saat 14.00’te Zeytinburnu Kültür Sanat Merkezi Tiyatro Salonunda düzenlenecek olan seminerde velilere çocuklarının mesleklerini seçmesinde nelere dikkat etmeleri gerektiği ve nasıl davranmaları gerektiği anlatılacak.

Zeytinburnu Belediye Başkanlığı, Zeytinburnu Kent Konseyi, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve YÖRET Vakfı işbirliği ile sürdürülen “Mesleğimi Seçiyorum Projesi” kapsamında Meslek Seçiminde Ailenin Rolü konulu 3. veli semineri gerçekleştirilecek. YÖRET Vakfı eğitimcilerinden Yılmaz Irmak tarafından verilecek olan seminer özellikle lise öğrenci velilerine yönelik olacak.

Velilerin çocuklarının güçlü yönlerini keşfetme, onlar için uygun olabilecek meslekler konusunda yardımcı olma ve son zamanlarda geçerli olan bazı meslekler hakkında bilgi sahibi olmaları amacı ile düzenlenen seminerde seçtiğimiz mesleğin yaşamımızdaki etkileri, meslek seçerken nelerden etkileniriz, çocuğu tanımanın önemi, yaşantı zenginliği, anne-babanın çocuğun meslek seçimindeki rolü; yaş gruplarına göre çocuğun meslekleri algılama biçimi ve tercih etkenleri konularına değinilecek. Katılımcılar seminer sırasında kendi tecrübelerini aktarabilecekleri gibi soru-cevap kısmında merak ettikleri konularda detaylı bilgi de alabilecekler.

Kaynak: dunyabulteni.net

İLGİLİ HABERLER

  • ANKET
  • HAVA DURUMU

  • YAZARLAR
Ajanslar