MOBESE'ye takılan ilginç olaylar / VİDEO

Kaynak: haber7.com Kategori: yasam

Ankara'da kavşaklara yerleştirilen kameralarda trafik kazalarının yanısıra bir kişinin kendini yakma girişimi ile bir çocuğunun dilendirilmesi de MOBESE tarfından görüntülendi.


Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından açılışı yapılan Ankara Kent Güvenliği Yönetim Sistemi, 825 kamerayla Ankara'nın önemli cadde, sokak ve kavşaklarını kesintisiz gözlüyor.

Başkentte suç ve suçluyla mücadelede polisin elini güçlendiren MOBESE sisteminde 513 noktaya yerleştirilen 825 kameradan 298'i 360 derece hareket edebilen kameralardan oluşuyor.

Kameralardan 652'si güvenlik amacı kullanılırken diğerleri trafiğin izlenmesinde kullanılıyor. Kırmızı ışık ihlallerinden, 'şüpheli paket' alarmına kadar etkili olan sistemde özel hayatını gizliliğine dikkat ediliyor. Binaların sisteme yansıyan görüntülerinde özel hayatını görüntülenmemesi için perdeleme yapılıyor.

Kavşaklara yerleştirilen kameralar buralarda meydana gelen kazaları da görüntülemeye başladı. Başkentte yaşanan trafik kazalarının yanısıra bir kişinin kendini yakma girişimi ile bir çocuğunun dilendirilmesi de MOBESE kameraları tarafından görüntülendi.

Ayrıca, bir dilencinin MOBESE kamerası tarafından tespit edilmesinin ardından yakalanması da görüntüler arasında yer aldı. Aralarında ölümlü kazaların da da olduğu trafik kazaları sürücülerin hatalarını gözönüne sermekte.Bilgi

Başlık
MOBESE'ye takılan ilginç olaylar / VİDEO
Kaynak
haber7.com
Kategori
yasam
Tarih
2011-01-13 13:36:00
Sosyal Medya