Öğretmenlere kadro müjdesi

Kaynak: sonsayfa.com Kategori: egitim

Milli Eğitim Bakanı Nimet Çubukçu ile görüşen Memur-Sen ve Eğitim Bir-Sen Genel Başkanı Ahmet Gündoğdu, sözleşmeli öğretmenlere...

Milli Eğitim Bakanı Nimet Çubukçu ile görüşen Memur-Sen ve Eğitim Bir-Sen Genel Başkanı Ahmet Gündoğdu, sözleşmeli öğretmenlere, KPSS hırsızlığı mağduru olup atanamayan öğretmen adaylarına ve 40 yaş mağduru usta öğreticilere müjdeli haberler verdi

Memur-Sen ve Eğitim Bir-Sen Genel Başkanı Ahmet Gündoğdu, Milli Eğitim Bakanı Nimet Çubukçu ile görüşerek sözleşmeli öğretmenlerin kadroya alınmasını istedi. Ziyaret sonrası Bakanlıkta bir açıklama yapan Ahmet Gündoğdu, sözleşmeli öğretmenlerin kadroya geçirilmesi ile ilgili umutlarının arttığını söyledi. Görüşmenin verimli geçtiğini dile getiren Gündoğdu, sözleşmelilerin kadrayo alınması sürecinin mücadeleleriyle olgunlaştığını, çok kısa bir zaman içinde konuyla ilgili müjdeli bir açıklama beklediklerini kaydetti.

Gündoğdu, “Eğitim Bir-Sen’in sözleşmeli öğretmenlerin kadroya alınmasına yönelik ısrarlı talebi sonrası Sayın Nimet Çubukçu, konuyu tekrar Bakanlar Kurulu’nun gündemine ve Başbakan Sayın Erdoğan’a taşıyacağı sözünü verdi. Bu girişimler sonucu, olumlu beklentimiz yüzde 100 artmıştır” şeklinde konuştu.

Kamuda farklı istihdam türlerine karşı olduklarını her platformada dile getirdiklerini hatırlatan Gündoğdu, sözleşmeli öğretmenlerin sorunları çözülene kadar konunun takipçisi olacaklarını vurguladı.

KPSS MAĞDURLARININ ATAMASI YOLDA

KPSS mağduru olup, atanamayan öğretmen adaylarına yönelik 30 bin atama talebini Başbakan Erdoğan’a daha önce taşıdıklarını da bildiren Gündoğdu, geçen süre içinde çözüme daha da yaklaşıldığını, bu görüşmeyle Temmuz’da yapılacak KPSS öncesi atama yapılacağına dair umutlarının somutlaştığını söyledi.

40 YAŞ MAĞDURLARININ ATAMA SORUNU ÇÖZÜLÜYOR

Gündoğdu, 40 yaş engeline takılan usta öğreticilerin atanamama sorununu aktarmaları üzerine, Bakan Çubukçu’nun, çözüm için gerekli çalışmanın yapılması talimatı verdiğini ifade etti.

EYLEM, GÖRÜŞME TALEBİ ÜZERİNE ERTELENMİŞTİ

Daha önce, 29 Mart Salı günü sözleşmeli öğretmenlerin kadroya alınması yönündeki isteklerini dile getirmek üzere bir eylem kararı alan Eğitim Bir-Sen, Bakan Çubukçu’dan gelen görüşme talebi üzerine eylemini ertelemişti.

Bilgi

Başlık
Öğretmenlere kadro müjdesi
Kaynak
sonsayfa.com
Kategori
egitim
Tarih
2011-03-30 20:47:08
Sosyal Medya