Sahte savcı kimlikli esrar taciri albay

Kaynak: radikal.com.tr Kategori: turkiye

210 kilo uyuşturucu ile yakalanan emekli Albay Bayram K.'nın üzerinden, rüşvet iddialarına adı karışan bir savcının kimliği çıktı.

İSTANBUL - Van’dan İstanbul ’a kamyonet içerisinde 210 kilo uyuşturucu getirirken yakalanan emekli Albay Bayram K.’nın üzerinde Bakırköy’de görev yapan Cumhuriyet Savcısı M.Ü.’nün isminin yazdığı sahte savcı kimlik kartı çıktı. M.Ü’nün adı daha önce Radikal’in “Mahkeme kâtibinin itirafları” başlığıyla manşetine taşıdığı rüşvet çetesinde de geçiyordu.
İstanbul Narkotik Polisi, iki ay önce Van’dan İstanbul ’a yüklü miktarda uyuşturucu geleceği ihbarını alarak çalışma başlattı. Yaklaşık iki aylık teknik ve fiziki takip sonucu emekli Albay Bayram K. ve şoförü Mahsun S. bir kamyonetin içerisinde koliler arasına saklanmış 210 kilo esrar ile yakalandı. Albay K.’nın üst aramasında üzerinden Bakırköy’de görev yapan Cumhuriyet Savcısı M.Ü.’nün isminin yazılı olduğu sahte savcı kimlik kartı çıktı.

Savcı: Tanımıyorum
Bayram K.’nın savcı kimlik kartını kullanarak bir çok arama noktasından kurtulduğu belirlendi. Bayram K.’nın ifadesini alan polis, savcı kimlik kartını nasıl temin ettiğini sordu. Albay K., “Savcı M.Ü. benim arkadaşımdır. Ondan habersiz olarak kimliğini alıp kopyaladım ve üzerine kendi resmimi yapıştırdım” dedi. Polis, savcı M.Ü. ile uyuşturucu kaçakçılığı suçlamasıyla cezaevine gönderilen Albay Bayram K.’nın ilişkisini araştırmaya başladı. Radikal’in ulaştığı savcı ise uyuşturucu kaçakçısı albayı tanımadığını savunarak, “Kimliğimin kopyalandığından haberim yok” dedi.
Bakırköy Adliyesi’nde görev yapan Cumhuriyet Savcısı M.Ü.’nün adı 21 Mart’ta Radikal ’in manşetine taşıdığı adliyedeki rüşvet çetesinde de geçiyordu. Adliye katibinin itirafları ile ortaya çıkan rüşvet ağı içinde olduğu iddia edilen savcının para karşılığında davaları yönlendirdiği ileri sürülüyordu. Katip B.K.’nın itiraflarına göre, savcı Bakırköy Adliyesi’nde 50 bin liradan dosyalara bakıyordu. Etkin pişmanlıktan faydalanan ve serbest bırakılan B.K., itiraflarında, savcının kendisini çete elemanlarıyla tanıştırğını ve her konuda yardım etmesini istediğini ifade ediyordu.
Hakkında “rüşvet almak, çete üyesi olmak” gibi suçlamaları bulunan savcı için Hâkimler ve Savcılar Yüksek Kurulu’nun (HSYK) müfettiş görevlendirdiği ve inceleme yaptırdığı da öğrenildi.

En büyük baron yakalandı
Almanya’nın başına 15 bin euro para ödülü koyduğu, Avrupa’nın en büyük uyuşturucu baronu olduğu iddia edilen ve 10 yıldır aranan Gani Balkan dün Üsküdar’da lüks bir villada yakalandı.Anahtar Kelimeler


Bilgi

Başlık
Sahte savcı kimlikli esrar taciri albay
Kaynak
radikal.com.tr
Kategori
turkiye
Tarih
2012-06-02 03:19:04
Sosyal Medya