Sivasspor-F.Bahçe maçındaki şike tapeleri

Sivasspor-F.Bahçe maçındaki şike tapeleri

Süperlig'in 34. haftasında Sivasspor ile Fenerbahçe arasında oynana şampiyonluk maçı içi şike diyalogları meydana çıktı

10 Aralık 2011, Cumartesi - 00:05
HİT: 1092(0)Futbolda şike olayının patlak verdiği günlerde en çok tartışılan ve üzerinde konuşulan maçlardan birisi 2010-2011 sezonun en önemli maçı olan Süperlig'in 34. haftasında Sivasspor ile Fenerbahçe arasında oynana şampiyonluk maçıydı.


O maç öncesi Fenerbahçe 79 puan ve averajla lig birincisi, Trabzonspor ise yine aynı puanla lig ikincisiydi. Fenerbahçe'nin şike yaptığı iddia edilmişti. Sivasspor ile Fenerbahçe arasındaki maç öncesi Aziz Yıldırım'ın İlhan Ekşioğlu aracılığıyla şike yaptığına ilişkin iddialar ve ilgili kişiler arasındaki tapeler, şike iddianamesine girdi.


İşte İddianameden o maçla ilgili çarpıcı bölümler;

Şike iddianamesinde Fenerbahçe'nin kazanarak şampiyonluğunu ilan ettiği ancak şike yapıldığı öne sürülen Sivasspor-Fenerbahçe maçı da ayrıntılı olarak yer aldı.

Fenerbahçe'nin lig birinciliğini koruyarak lig şampiyonluğunu kazanabilmesi için son hafta Sivasspor'a karşı oynadığı müsabakayı kazanmasının hayati önem arzettiği belirtilen iddianamede, bu nedenle Aziz Yıldırım liderliğindeki suç örgütünün ligin son haftasında Fenerbahçe'nin yapacağı Sivasspor müsabakasının sonucunu Fenerbahçe lehine etkilemeye yönelik şike faaliyetlerinde bulunduğu öne sürüldü.

'3 DİKİŞ, YANİ HER KOLDAN SPOR YAPACAĞIZ, ÇOK SAĞLAM'

Davanın tutuklu sanığı Aziz Yıldırım'ın İlhan Ekşioğlu'na bazı Sivasspor futbolcuları üzerinden şike yapılması için talimat verdiği, kendisinin de Sivasspor kulübü başkanı ve yöneticileri ile şike amaçlı görüşerek Sivasspor futbol takımının müsabakanın Fenerbahçe lehine sonuçlanabileceği şekilde oynamaları karşılığında anlaştığı belirtildi. İddianamede İlhan Ekşioğlu'nun bir telefon görüşmesinde söylediği "İyi 3 dikiş, yani her koldan spor yapacağız, çok sağlam" ve bir başka görüşmede Aziz Yıldırım'ın; "Sen Sapancalıyla mı Şekerliyle mi yapıyorsun" sorusuna verdiği "Üçüyle yaptım Başkanım" sözlerine de yer verilerek, "Anlaşılacağı üzere; Sivasspor müsabakasına yönelik şike faaliyetlerinin üç farklı koldan yürütüldüğü (Ahmet Çelebi, Abdullah Başak ve Ali Kıratlı üzerinden), Örgüt lideri Aziz Yıldırım'ın; müsabakadan haftalar önce muhtemelen son hafta şampiyonluk maçına çıkacakları Sivasspor takımının ligde düşme hattından kurtulması, bu sayede Fenerbahçe ile yapacağı müsabakada Sivasspor takımının rahat bir oyun sergilemesini amaçladığı, bu amaçla Sivasspor'un düşme hattından kurtulabilmesi için Sivasspor ile birlikte düşme hattında bulunan Bucaspor'un ligden düşmesinin kesinleşmesi amacıyla da birtakım faaliyetlerde bulunduğu, Aziz Yıldırım'ın; bir telefon görüşmesinde Mecnun Otyakmaz'a söylediği; "Biz tamam rakiplerini yeneceğiz hiç ondan rahat ol sen kesin yeneceğiz de ama sen bir 3 puan alabilsen" sözlerinin de bu durumu açıkça ortaya koyduğu belirtildi.

Kaynak: moralhaber.net

İLGİLİ HABERLER

  • ANKET
  • HAVA DURUMU

  • YAZARLAR
Ajanslar