Time dergisi Meral Akşener'e oynuyor

Kaynak: habername.com Kategori: guncel

Batı medyası Türkiye'de her seçim öncesi istedikleri haberleri yapıp, oluşturdukları algıyla istediği siyasetçinin seçilmesini sağlıyordu.

Başta İngiliz ve Amerika n medyası olmak üzere Batı basını, yıllardır sahip olduğu bir alışkanlığını bırakmakta zorlanıyor.

Türkiye 'de, seçilecek hükümetten izlenecek siyasete kadar gazete ci ve STK görünümündeki adamlarıyla Türk toplum unun algısıyla oynayan ve hangi göreve kimin geleceğine dair kamuoyu hazırlama görevi üstlenen dış basın bu kez başarılı olamıyor, denedikleri herkes kazanamayanlar sınıfına adını yazdırıyor.

KİMLER GELDİ, KİMLER GEÇTİ

Ne isimler geldi geçti... 'Erdoğan'ın karşısındaki en güçlü aday' dendi bir zamanlar Selahattin Demirtaş için.'Ekmeleddin İhsanoğlu'na müthiş destek' manşetleri de unutulmadı. Emine Ülker Tarhan'lar, Şafak Paveyler ve diğerleri... Neredeyse son 10 yılda 15 adayı, Recep Tayyip Erdoğan 'ın karşısında parlatma görevini Batı medyası ve onun içerideki temsilcileri üstlenmişti, hepsi hüsrana uğradı. Sıra Meral Akşener 'de.

ŞİMDİ DE AKŞENER'İ PARLATIYORLAR

Amerika merkezli Time dergisi 'Dişi kurt, She - wolf' manşetleri attığı Meral Akşener üzerine yayınladığı analizde, 2019 seçim leri için Akşener'in Recep Tayyip Erdoğan 'ın en güçlü rakibi olduğu vurgulandı. Dergi,deki yazıda Akşener’den “demir lady” diye bahsedilirken, Erdoğan’ın önümüzdeki seçim lerde en güçlü rakibi olacağı belirtildi.

Bilgi

Balk
Time dergisi Meral Akşener'e oynuyor
Kaynak
habername.com
Kategori
guncel
Tarih
2017-07-17 12:20:00
Sosyal Medya