Travesti Sisi 28 Şubat'ın 1 numarasını açıkladı

Kaynak: gazeteci.tv Kategori: guncel

Kamuoyunda 'Sisi' olarak bilinen 28 Şubat döneminin baş aktörlerinden Seyhan Soylu, TBMM Darbe ve Muhtıraları Araştırma Komisyonu'na bilgi verdi.

İronik açıklamalar yaptığı gerekçesiyle Komisyon üyelerinin eleştirdiği Seyhan Soylu, 28 Şubat ’ın ‘1 Numarasının’ Allah olduğunu söyledi. Seyhan Soylu’nun bu sözleri üzerine Komisyon Başkanı AK Parti’li Nimet Baş, “Sizden açık yüreklilikle cevap alamadık diyerek” toplantıyı erken bitirdi.

Sarı rastalı saçı, tacı, hilal şeklindeki kolyesi ve giydiği elbisenin arkasında, “Bugüne kadar bizde Şubat 31 çekti” yazısıyla dikkat çeken Soylu, toplantı boyunca güneş gözlüğü ile oturdu. Soylu, bazı haberlerde ‘travestiler kraliçesi’ nitelendirildiği için taç taktığını söyledi. “Meclis’e milletvekili olarak gelmeyi düşünüyorum ama önce Darbe Komisyonuna geldim. 1 numaraya ulaşmak için benden başka yol yok” diyen Soylu, Meclis’e daha önce “gazeteci kimliği ile” 3 veya 4 defa geldiğini söyledi. Soylu milletvekillerinin sorusu üzerine şöyle konuştu:

FADİME ŞAHİN'İ TANIMAM

“Hayatım boyunca Fadime Şahin’i, Müslüm Gündüz’ü, Ali Kalkancı’yı tanımadım. Ben bir yayın kuruluşunda ekip kurmak için görev aldım. Ekibi kurduktan sonra, tatil için Amerika ’ya gittim. Müslüm Gündüz ile Fadime Şahin’in basılma olayını esefle kınıyorum. Telsiz anonslarından geçilmiş benim haberim bile yok. Ne kadar ayıp. Özel hayata müdahale edilerek basılması afişe edilmesi… Ben o tarihlerde asalarından ürkerdim. Bugün söylemleri bana sempatik bile gelebiliyor. Gencecik bir kızın afişe edilmesi, cinsel hayatlarına müdahale edilmesi çok çirkin.”

DARBECİ DEĞLİM

Seyhan Soylu’ya daha önce kullandığı, “Ben 28 Şubat’ın kahramanıyım” sözü hatırlatıldı. Bunun üzerine Soylu, “Bakıyorum ki, Tansu Çiller bile mağdur. Mağdur olmayan kimse kalmamış. Ben Aktütün karakolu kurşunlandığı zaman golf topunu aldım ve komutana ‘bunları istediğiniz yerde oynayabilirsiniz’ diyecek kadar çılgın biriyim. Ama asla bir darbe içinde, çete içinde olmadım. Adı geçen kişilerle bir tane telefon konuşmamı kimse getiremez. Ben hayatı tiye almak zorundayım. Hepinizin çocuğu var. Ben yalnız kalmaya mecburum. Bunun için hayata sevgiyle bakıyorum” dedi. “Allah’ın cennetine tamah edenlerden değilim. Cehenneminde yanmak isteyenlerdenim. Bedenen değil, ruhen secde edenlerdenim” diyen Seyhan Soylu, “Tek bir tarikata girdiğimi kimse söyleyemez. Ben ironik konuşuyorum. Sayın Erbakan’a ‘P’ diye manşet atanlar bugün o tarihte bugünkü gibi bir başbakanımız yoktu diyecek kadar asena oldular. Ben herhangi bir şey olsam. Taksim meydanında asılacak kadar onurluyum” ifadesini kullandı. Bunun üzerine AK Parti’li İdris Şahin, “Meclis’in saygınlığı açısından biz tiye alınmak istemiyoruz” diyerek tepki gösterdi. Komisyon Başkanı AK Parti’li Nimet Baş da, Soylu’yu uyardı. Bunun üzerine Seyhan Soylu, “Burada ironi yapmayacağıma söz veriyorum. Ama bir tane yapacağım. Yüreğimden konuşuyorum. Şerefim üzerine temin ederim. Kara mizah haline getirip, komisyonu zor durumda bırakmak istemiyorum” dedi.

SUÇLU OLMAYA TALİBİM

Soylu, 28 şubat’taki ‘ortamı’ anlatırken, “RP’nin bu kadar başarılı oy almasına herkes şok olmuştu. Acaba bize bir şey mi olacak. Cinsel kimliğimden dolayı panik olan biriydim. Asalı adamlar Taksim’de geziyor. Cemalettin Kaplan Atatürk ’ün kuklalarını yerlerde sürüklüyor, Milletvekilleri Atatürk’e veledi zina diyor. Herkes haddini aşmış bir ortamdı. Şimdi bu sözleri sarf edenler mağdur oldu. Onların hiçbirini tanımıyorum. Ama eğer bir suçlu aranacaksa hiç ironik bir şey demiyorum başkan, vallahi billahi buna da talibim” diye konuştu. Bunun üzerine Nimet Baş, “Biz suçlu aramıyoruz” diye tepki gösterirken, Atatürk için kullandığı ‘veledi zina’ ifadesinin tutanaklardan çıkartılmasını istedi. Özür dileyen Soylu, sözlerini, “Atatürk için hak etmediği sin-kaflı sözler kullanıldı” olarak düzeltti.

MİT 'Çİ DEĞİLİM

Soylu, “Şevket Kazan, İsrail Genelkurmay Başkanı ile beni Tel Aviv’de görmüş.. Benim JİTEM’de eğitim aldığımı söyledi. Koskoca Adalet Bakanı yalan mı söyler? Ne diyeyim? Mehmet Eymür.. Kontrgerilla daire başkanı… Bana MİT’çi dedi. Allah razı olsun.. Öyle diyorsa Ben MİT’im dedim. Ben hayatımda, ne MİT, ne jit ne bit.. Vallahi billahi hayatımda böyle bir şey almadım” diye konuştu.

BİR NUMARA ALLAH

Komisyon üyesi Feyzullah Kıyıklık, Soylu’nun “28 Şubat’ı başlatan benim” şeklindeki bir ifadenin ironi olarak bile söylenemeyeceğini belirterek, Soylu’ya, Semih Tufan Günaltay, Veli Küçük ve Turgut Büyükdağ gibi isimlerin ilişkileri hakkında sorular sordu. Soylu da “Medyada yaptığım röportajlarda hep yönlendirme sorular gelir. 28 Şubat’la ilgili bilgiler aldık gibi yönlendirme sorular olunca olay buralara geliyor. Semih Tufan Günaltay’ı hayatımda hiç görmedim, Turgut Büyükdağ ile ilişkisini bilemem. Ben trafik suçu dahi işlemedim. Veli Küçük ile Turgut Büyükdağ’ın ilişkisini bilemem. Ümit Bağbek’i hayatımda bir iki sefer görmüş olabilirim” diye konuştu. Kıyıklık bu sözler üzerine, “Bunlar hep mahkeme kayıtlarında var. Bunlar mahkeme dosyalarında mevcut” dedi. Soylu da “Ama siz bir günah keçisi arıyorsunuz, yönlendiriyorsunuz. Ergenekon davasından herkes beraat aldı, ben takipsizlik aldım. Eğer bahsettiğiniz mahkemelerse...” diye karşılık verdi. Bu sırada Komisyon Başkanı Nimet Baş, Soylu’nun komisyon toplantısının başında ifade ettiği “Bir numarayı açıklayacağım” şeklindeki sözünü hatırlatarak, “Bir numarayı açıklamak isterseniz buyurun, başka sorum yok” dedi. Soylu da önce Şubat ayının Roma takvimine göre neden 28 ve 29 gün çektiğini anlattı. Seyhan Soylu, “Kudretli komisyonunuz önyargısız hareket ederse Türkiye ’nin yarınları da barış içinde olur. Bir numaranın Allah’tan başkası olduğuna inanmıyorum. İmanın bende mi, sizde mi onda mı olduğunu sadece Allah bilir. Bundan ibaret söyleyeceklerim” şeklinde konuştu. Bu sözler üzerine Nimet Baş, Soylu’nun kimliğinin yargılamadığını ancak açık yüreklilikle cevaplar alamadıklarını söyleyerek toplantıyı bitirdi.(radikal)Bilgi

Başlık
Travesti Sisi 28 Şubat'ın 1 numarasını açıkladı
Kaynak
gazeteci.tv
Kategori
guncel
Tarih
2012-10-16 03:37:00
Sosyal Medya