Umre'de Mahmud Efendi Coşkusu

Umre'de Mahmud Efendi Coşkusu

Mahmud Efendi Umre'de, işte orada yaşananlar...

10 Nisan 2011, Pazar - 11:23
HİT: 25(0)Mahmut Ustaosmanoğlu Umre ziyaretinde.... Mahmut Efendi Hazretleri on binlerce seveni ile Mekke’de buluştu

Mahmut Efendi Hazretleri sevenlerinin karşısına çıktı

Mekke- Mahmut Efendi Hazretleri 2 yıllık bir aradan sonra Suudi Arabistan’ın Mekke şehrine gelerek umre ziyaretinde bulundu.

Mahmut Efendi hazretlerinin Umre ziyareti yapacağını öğrenen yaklaşık 40 bin kişi Mekke’ye akın ederken, Mahmut Efendi hazretleri Mekke’ye gelişinin ardından ikinci gün umre yapmak için Kabe’ye geldi.

Onbinlerce seveninin yoğun ilgisi ile karşılaşan Mahmut Efendi hazretleri beraberindeki sevenleri ile Kabe’ye girdi ve umre için tavaf yapmaya başladı. Tavafın 3.şavt(turu)nda tansiyon düşüklüğü nedeni ile rahatsızlanan Mahmut Efendi hazretleri tavafı yarıda keserek oteline döndü.

SEVENLERİ BÜYÜK ÜZÜNTÜ YAŞADI

Tavafta meydana gelen bu olay üzerine Kabe’de sevenleri arasında büyük bir üzüntü ve heyecan yaşandı. Olayın meydana gelmesinin ardından Mahmut Efendi hazretlerinin sağlık durumunun son derece iyi olduğu haberi Kabe’ye kısa bir süre içerisinde ulaşınca sevenleri arasında bu kez büyük bir sevinç yaşandı.

Türkiye’nin, Avrupa’nın ve dünyanın çeşitli yerlerinden Mahmut Efendi hazretlerini görebilmek için binlerce kilometre yol kateden Efendi hazretlerinin sevenleri geceyi Kabe’de geçirerek dualar etti, namazlar kıldı ve göz yaşı döktüler.

Mahmut Efendi hazretleri bir süre sonra umre ziyaretini tamamladı.

ARAFATTA BÜYÜK BULUŞMA

Umre ziyareti sırasında efendi hazretlerini görme hasreti yaşayan on binlerce seveni Efendi hazretleri ile buluşmak için Arafat’a akın etti.

Sabah namazının ardından büyük bir heyecan ile Mahmut Efendi hazretlerini görmek için yüzlerce otobüs ile Arafat’a hücum eden sevenleri yaklaşık 35 derece sıcak altında bekledi.

Efendi hazretlerinin Arafat’a gelişine kadar olan sürede çeşitli yerlerden gelen grupların hocaları konuşmalar yaparak Umre ziyaretinin önemi hakkında umrecileri bilgilendirdi.

Özellikle yurt dışında bulunmalarından dolayı Mahmut Efendi hazretlerini görememenin hasretini yaşayan sevenleri bir an Efendi hazretlerini karşılarında görünce büyük heyecan yaşadılar.

Mahmut Efendi hazretleri yaklaşık 2 metre yükseklikteki bir geniş alanın üzerine çıkarak sevenleri ile buluştu.

Yaklaşık 15 dakika kadar sevenleri ile buluşan Mahmut Efendi hazretleri mikrofonla sevenlerini selamlayıp hal ve hatırlarını sordu.

Arafat’ta bulunan Rahmet dağının eteklerini dolduran on binlerce seveni Mahmut Efendi hazretlerini görmenin heyecanını yaşarken, Efendi hazretleri umrelerinin kabul edilmesi için duada bulundu.

Dakikalarca Mahmut Efendi hazretlerini karşılarında görmenin feyzine ulaşan sevenleri, Mahmut Efendi hazretlerinin oteline dönmesi ile heyecan ve büyük bir sevinç içerisinde Arafat’tan ayrıldılar.

MEDİNE’DE BÜYÜK HEYECAN BAŞLADI

Mekke’deki ziyaretlerini tamamlayan Mahmut Efendi hazretleri ve sevenlerinin cumartesi günü Medine’ye geçmesi bekleniyor.

Mahmut Efendi hazretleri ile Mekke’de buluşan sevenlerinin bir bölümü bu kez Peygamber Efendimiz (SAV) ile aynı mekanda Efendi hazretleri ile beraber olmak için Medine’ye doğru yola çıkmaya başladı.

Toplam bir haftalık Mekke ziyaretinin ardından Medine’de yaklaşık 10 gün kalması planlanan Mahmut Efendi hazretlerinin Medine’de çeşitli ziyaretlerde bulunacak.

Mahmut Efendi hazretlerinin asrımızın Müceddidi ilan edilmesinin ardından büyük rağbetin bulunduğu öğrenilirken, Medine’de Medine uleması ile de bir araya gelmesi bekleniyor.

Kaynak: haber5.com

İLGİLİ HABERLER

  • ANKET
  • HAVA DURUMU

  • YAZARLAR
Ajanslar