Van'ın İlk Kapalı Yüzme Havuzu Açıldı

Kaynak: birincikuvvet.com Kategori: turkiye

Van'da bin 500 metrekarelik kapalı alanda hizmet verecek olan kentin ilk kapalı yüzme havuzu törenle açıldı.

Yerel Haberler : Van'ın İlk Kapalı Yüzme Havuzu Açıldı

Van'da bin 500 metrekarelik kapalı alanda hizmet verecek olan kentin ilk kapalı yüzme havuzu törenle açıldı.

Sıhke Caddesi üzerinde Naiboğlu ailesi tarafından yaptırılan Çağdaş Aqua Park Yüzme Havuzu isimli iş yerinin açılışı için tören yapıldı. BDP Van Milletvekili Özdal Üçer, BDP Van İl Başkanı Cüneyt Caniş, Van Belediye Başkan Yardımcısı Abdurrahman Doğar ve Van Ticaret ve Sanayi Odası (VATSO) Yönetim Kurulu Başkanı Zahir Kandaşoğlu'nun da katıldığı törende, Naiboğlu ailesi adına Dr. Emrah Naiboğlu bir konuşma yaptı. Açılışını yapacakları iş yerinde bin metrekare kapalı alana sahip havuz olduğunu ifade eden Naiboğlu, bununla birlikte çocuk havuzu, mantar şelalesi, jakuzi, vahşi nehir, vitamin bar ve su kaydıraklarının da bulunduğunu söyledi. Naiboğlu, "Bir hayalimiz vardı. Van'a sosyal bir tesis kazandırmaktı. Bu gün bunun haklı gururunu yaşıyoruz" dedi.

VATSO Yönetim Kurulu Başkanı Zahir Kandaşoğlu ise, Van'ı her gün anlatmanın görevleri olduğunu belirterek, "Kentimizi yurtiçi ve yurtdışında tanıtıyoruz. Valilik, belediye, VATSO ve turizmcilerin desteği ile bütün fuarlara katılarak kentimizin güzelliklerini anlatıyoruz. Van bölgenin lideridir ve bunu da her yerde söylüyoruz. Van'a yatırım yapanların yanındayız. Kentimizin yatırıma ihtiyacı var. Van; gelişen, büyüyen, genç nüfusu artan bir ildir. Bu ile sahip çıkmamız lazım. Böyle bir iş yeri açtıkları içinde Naiboğlu ailesine teşekkür ederim" diye konuştu.

BDP Van Milletvekili Özdal Üçer'in de yaptığı konuşmanın ardından davetliler tarafından iş yerinin açılış kurdelesi kesildi. Davetliler havuz alanını gezerek, iş yeri sahiplerinden bilgiler aldılar.

Kentin ilk ve tek kapalı yüzme havuzu olan iş yerinin yaklaşık 2 milyon Euroya mal olduğu ve aynı anda 250 kişiye hizmet verebilecek kapasitede olduğu bildirildi.

Kaynak:

Bilgi

Başlık
Van'ın İlk Kapalı Yüzme Havuzu Açıldı
Kaynak
birincikuvvet.com
Kategori
turkiye
Tarih
2011-02-18 16:02:00
Sosyal Medya