Başsavcılık, mahkemenin dinleme kararlarına ‘sahte’ dedi

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, İstanbul merkezli terör ve yolsuzluğu soruşturan polislere yönelik soruşturmada savcının, Tekirdağ ve Edirne’de operasyon yaptırmasına tepkiler üzerine açıklama yaptı.

Uzun ömrün sırrı sanılan bilgi yanlış çıktı

Uzun ömrün sırrı genlerle açıklanamadı. ABD'de yapılan bir araştırma, uzun ömürlü ebeveynlere sahip olanların yaşam süresinin bundan etkilenmeyebileceğini gösterdi.

Hatay'da yetiştirilen dev patates görenleri şaşırtıyor

Hatay’da yetişen 22 kiloluk tatlı patates görenleri şaşırtıyor. Hatay’ın Samandağ ilçesinde Mithat Fatmaoğulları tarafından evinin bahçesinde yetişen dev patatesin ağırlığı 22 kilo olarak ölçüldü. 22 kiloluk patates için Guinness Rekorlar Kitabı'na başvuruda bulunacağını söyleyen Fatmaoğlulları sonu

Tekne faciasında ölü sayısı 28'e yükseldi

Rumeli Feneri açıklarında meydana gelen tekne faciasında ölü sayısı 28'ye yükseldi.

BBP lideri Destici: Partiden 4 kişi istifa etti

BBP lideri Mustafa Destici, partisinden 77 değil sadece 4 kişinin istifa ettiğini söyledi ve "Maalesef bu arkadaşlarımız nefislerine yenilmişlerdir" diye konuştu.

Bakan Bozdağ: 3 bin 500 hakim-savcı alımı yapılacak

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, bu yıl alınması planlanan 3 bin 500 hakim ve savcı için Aralık ayında sınav yapılacağını belirterek, mülakatlarının ise 2015'te olacağını söyledi.

Deniz Baykal 'CHP'nin başına dönecek misiniz?' sorusunu böyle cevapladı

“Yeniden genel başkanlığa dönmeniz mümkün mü?” sorusunu yanıtlayan CHP eski Genel Başkanı ve Antalya Milletvekili Deniz Baykal, “Siyaset, ülke sürekli değişim yaşanan bir alandır. Ne olacağını bilemeyiz. Siyasetin içinde daima bir sürpriz, bilinmezlik vardır. O bilinmezlik ne zaman ortaya çıkar, nas

Ülker'in dev satın almasında dikkat çeken çarpıcı detay

Yıldız Holding, United Biscuits satın alması ile ilgili detayları açıkladı. Holding CFO'su Cem Karakaş'ın verdiği bilgilere göre finansmanın yüzde 45'i yabancı bankalardan, yüzde 45'i yerli bankalardan yüzde 10'u ise özkaynaklardan gerçekleştirildi.

YDG-H Diyarbakır merkezinde nöbet tutup hendek kazdı

PKK’nın gençlik yapılanması YDG-H, Şırnak’ın Cizre ve İdil ilçesinden sonra Diyarbakır’ın merkez Sur ilçesinde de hendek kazdı.

Rusya'da inanılmaz kaza: Kıl payı kurtuldu

Rusya’nın Tula bölgesinde bir yayanın kamyon ve otomobilin karıştığı kazadan kıl payı yara almadan kurtulması günün konusu oldu.

Mersin’de otomobil park halindeki TIR’a çarptı: 4 ölü

Mersin’de bir otomobilin park halindeki TIR’a çarpması sonucu meydana gelen trafik kazasında otomobilde bulunan 4 kişi hayatını kaybetti, 2 kişi ise ağır yaralandı.

Cem Yılmaz'dan Levent Kırca'ya oyuncaklı yanıt

Oyuncu Levent Kırca, Cem Yılmaz'ın filmi 'Pek Yakında'nın, 2001 yılında kendisinin yazıp yönettiği ve oynadığı 'Son' adlı filminden alıntı olduğu gerekçesiyle, Yılmaz aleyhine 60 bin liralık maddi ve manevi tazminat davası açtı. Ünlü komedyen filmi hakkında konuşulan bu ithamlara cevabı geçikmedi.

Ankara'da 19 yaşındaki genç bonzaiden öldü

Ankara'da 19 yaşındaki bir genç bonzai kullanımı sonucu hayatını kaybetti. Okul yanında ölen cencin cesedini gören çevre sakinleri uyuşturucu satıcılarından korktukları için polise şikayet edemediklerinden yakındı.

Kenan Işık artık evinde tedavi görecek

Beyin travması sonucu 8.5 aydır bilinci kapalı olan ve Almanya'da tedavi gören tiyatrocu Kenan Işık bu ay Türkiye'ye getirilip tedaviye evinde devam edilecek. Işık'ın sağlık durumu ile ilgili son detaylar haberimizde...

Bakan Yılmaz AK SARAY'a verilen ödenek miktarını açıkladı

Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz, Bakanlığı'nın 2015 yılı bütçesinin görüşüldüğü TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'ndaki sunumunda, muhalefet milletvekillerinin, 'Ak Saray' olarak bilinen Cumhurbaşkanlığı Sarayı binasına ilişkin sorularını cevaplandırdı.

Profesöre 2. kez kalp nakli yapıldı

İzmir’de önceki gün beyin ölümü gerçekleşen Fikret Çoramık’ın ailesi organlarını bağışlama kararı aldı. Nakil tercihi yapılırken ilginç bir gelişme yaşandı. Genç adamın kalbi 10 yıl önce kalp nakli olan göz doktoru Prof. Dr. Öner Gelişken’e nakledildi.

Bisiklet yolunda akıl almaz kaza

İzmir’de belediye tarafından yaptırılan bisiklet yolunda 2 liraya bisiklet kiralayarak gezen 17 yaşındaki Banu Soydan akıl almaz bir kaza sonucu ölümden döndü.

İcralık çocuklar Anayasa Mahkemesi'nde

Boşandığı eşinin göstermediği çocuklarını ancak para yatırarak icra yoluyla görebilen baba, parası bitince evlatlarını görebilmek için Anayasa Mahkemesi’ne başvurdu.

İki çocuğu dağda öldü parti kadro önerdi

Anadolu Ajansı’nın özel haberine göre bir kızı PKK, diğeri PYD saflarında ölen Nafiye Karaer, HDP-DBP yetkililerinin kendilerine iş teklif ettiğini belirtti. “İki kızımın ardından, ‘Bir yakınınızı belediyeye temizlikçi olarak alalım’ dediler” ifadelerini kullandı.

Polise yönelik operasyonlarda şok skandal

Ceza hukukçusu Prof. Dr. Ersan Şen, sulh ceza hakimliklerinin polise yönelik operasyonları ancak örgüt suçları kapsamında yapabileceğini belirtti. Şen, “Önce CMK 98'e göre, şahıslar davet edilmeliydi” dedi.

Yırcalı köylüler: Ölürüz de toprağımız vermeyiz

Soma’nın Yırca köyünde sular durulmuyor. Termik santral için 6 bin civarında zeytin ağacı kesilen ve buna engel olduğu için yapımcı firma Kolin İnşaat’ın adamlarınca dövülen köylüler, “Firma santrali unutsun. Burada ölürüz de arazimizi vermeyiz” dedi.

Savcı sahur annelerini odasından kovdurdu

Sahur operasyonuyla tutuklanan emniyet mensuplarının ailelerinin oluşturduğu Sahur Anneleri Platformu, görüşmek istedikleri savcı tarafından odadan güvenlikçiler tarafından kovuldu.

14 zeytin fidanı için 11 ay hapis

Yırca'da 6 bin zeytin ağacını söken firmaya sadece idari para cezası verilirken, Yargıtay'ın yerel mahkemelerce "dikili ağaç ve fidan kırma" suçundan verilen birçok hapis cezasını onadığı ortaya çıktı.

Vatandaş ‘uzun vade düşük faiz’ istedi

Borçtan kurtulmak için her yolu deneyen vatandaş, “Uzun vade düşük faiz” istedi. 8 ayda 1 milyon 395 bin kişi borcunu ödeyemeyip yasal takibe girdi.

Car­gill, Türkiye’den 19 ülkeyi yönetecek

Am­ba­laj­lı gı­da, içe­cek ve ev dı­şı tü­ke­tim sek­tö­rün­de fa­ali­yet gös­te­ren Car­gill Gı­da, Or­tado­ğu ve Ku­zey Af­ri­ka böl­ge­le­rin­de 19 ül­ke­yi kap­sa­yan ge­niş bir pa­za­rı Tür­ki­ye­’den yö­ne­te­cek.

Tolga Özkalfa ile ilgili akıla takılan sorular

İki sene önce koşamadığı için listeden çıkarılan, iki sezondur da derbi maçı verilmeyen Tolga Özkalfa’nın, 2015 FIFA listesine alınması kafamı kurcaladı... Özkalfa’nın, Uilenberg’in dişlerini yapmasının bunda etkisi var mıdır? Hollandalı danışman, İzmir’de ağırlanmış mıdır?

Türkiye-Brezilya maçını dünya izledi

Maç 5 kıtada, 102 ülkede canlı yayınlandı. 2 milyarı aşkın futbolsever takip etti. Biletler biterken, Şükrü Saracoğlu tribünleri de bu sezon ilk kez tıklım tıklımdı.

Levent Kırca davacı: ‘Cem Yılmaz filmimi araklamış’

Usta tiyatrocu Levent Kırca, Yılmaz’ın ‘Pek Yakında’ filminin kendi filmiyle benzerlikler gösterdiğini belirterek dava açtı.

İşte mutfağınızdaki sağlık sırları

Migren ve kuru cilt için ton balığı, gözaltı morluklarına, sıcak basmalarına karşı patates en iyi ilaç. Soya fasulyesinden elde edilen bir tür peynir olan tofu tam bir protein kaynağı. Göğüs kanseri riski olanlara tofu yemesi öneriliyor.

Su zammı elektrik ve doğalgazı solladı

TÜİK verilerine göre, su fiyatında son 1 yılda yaşanan artış enerji kalemlerindeki artışı geçti. Türkiye İstatistik Kurumu verilerine göre sudaki yıllık fiyat artışı yüzde 10,8'i buldu. Elektrikteki artış yüzde 9.15 oldu.

Ücretsiz oyunda büyük savaş: İşte en popüler 5 oyun

Mobil platformlardaki ücretsiz oyunlarda kalite her geçen gün artıyor. Yılın en iyi uygulamalarını 10 milyon kişi indirdi.

Petek Dinçöz anne olmak için ölümü göze aldı

Omuriliğindeki rahatsızlık nedeniyle doktorların doğum yapmasını yasakladığı Petek Dinçöz, ucunda ölüm bile olsa anne olmak istediğini açıkladı. Dinçöz’ün açıklamaları, anne olabilmek için hayatını hiçe sayan ünlü isimleri hatırlattı.

Kapıcı, apartman aidatlarını borsada batırdı

Borsaya merak salan kapıcı, apartman için toplanan 20 bin lira aidatla hisse aldı. Önce kazandı ancak sonra tüm paraları eritti. Apartmandakiler şikayetçi olunca kendini “Daha çok kazansaydım binayı restore edecektim” sözleriyle savundu.

Emekliye 1 milyar liralık haciz kıskacı

Emekli olduktan sonra işyeri açarak çalışan 480 bin vatandaşın sosyal güvenlik destek primi ile başları dertte. 1 milyar lirayı bulan primleri ödemeyen emeklinin maaşına hacizle el konulacak.

İmralı heyeti ile iki gizli görüşme

Hükümetin görevlendirdiği Çözüm Süreci Kurulu devreye girdi. Önceki gün İmralı heyeti ile hükümet arasında iki kritik görüşme gerçekleştirildiği belirlendi. Çözüm sürecinin devam etmesi konusunda mutabakata varıldığı kaydedildi.

Savcı, olmayan yetkiyi kullandı: Polise hukuksuz operasyon

Yeni algı operasyonunda Edirne ve Tekirdağ’da 22 polis daha gözaltına alındı. Hukukçular, görev ve yetkisi olmadığı halde İstanbul savcısı Okan Özsoy’un CMK’ya aykırı hareket ettiğini vurguladı. Savcıların kaldırılan özel yetkili mahkemeler gibi hareket ettiği belirtildi.

Fethullah Gülen Hocaefendi: Parti kurma düşüncemiz hiç olmadı

Fethullah Gülen Hocaefendi, son sohbetinde "Cemaat parti kuracak" iddialarını net bir dille yalanladı. Gülen "Hiçbir zaman parti kurma gibi bir mülahazamız olmadı. Hiçbir partimiz yok hiçbir parti ile alakamız da yok" dedi.

2 milyon 700 bin işçiye kurs şartı geliyor

Hükümetin hazırladığı iş güvenliği paketi Başbakan Davutoğlu tarafından açıklandı.

Yarsuvat: Kulüp elden gider

Galatasaray Başkanı Yarsuvat, kulüpteki işten çıkarma operasyonunu üzülerek yaptıklarını söyledi. “Vicdanım sızlıyor ama mecburuz. Aksi halde kulüp elden gider" dedi.

Ersun Yanal Trabzonspor'a imzayı attı

Bor­do-Ma­vi­li ta­kım­da ikin­ci Ya­nal dö­ne­mi res­men baş­la­dı. Fe­ner­bah­çe'yi şam­pi­yon ya­pan tec­rü­be­li ho­cayla 1,5 yıl­lık anlaşma im­za­la­ndı. Tören sadece 1,5 dakika sürdü.

Türkiye, hazırlık maçında Brezilya'ya Kadıköy'de 4-0 yenildi

58 yıl son­ra Tür­ki­ye­’ye ge­len Bre­zil­ya, 2 mil­yon do­lar ‘da­vet pa­ra­sı­’ al­dı. An­cak Ney­mar (2), Se­mih (k.k.) ve Wil­li­an’­ın gol­le­riy­le he­sap şaş­tı. Ta­raf­tar­lar, Ay-Yıl­dız­lı­la­r’­ı yu­ha­lar­ken, Sam­ba­cı­la­r’­ı al­kış­la­dı. Pazar günkü Ka­za­kis­tan ma­çı ön­ce­si içim

Mersin’de otomobil park halindeki TIR’a çarptı: 4 ölü

Mersin’de bir otomobilin park halindeki TIR’a çarpması sonucu meydana gelen trafik kazasında otomobilde bulunan 4 kişi hayatını kaybetti, 2 kişi ise ağır yaralandı.

KCK'lı Sabri Ok'tan çok konuşulacak iddia

KCK Yürütme Konseyi üyesi Sabri Ok, Kobani eylemlerine ilişkin yaptığı açıklamada, 'Kürt halkı ve gençleri birçok yerde denetimi ele geçirdi' dedi...

Dünya Neymar'ın bu golünü konuşuyor

Brezilya'nın 4-0'lık galibiyeti Brezilya ve İspanya basınında da geniş yer buldu. İspanyollar Neymar'ın muhteşem futbolunu ve gollerini manşetlerine taşırken, Brezilya basını ise Fernandinho'nun muhteşem pasına övgüler yağdırdı.

Döviz işlemlerinde hile yapan büyük bankalara rekor ceza

ABD, İngiltere ve İsviçre’de bulunan finans piyasası düzenleme kurumları döviz işlemlerinde hile yaptıkları gerekçesi ile 6 büyük bankayı 3,4 milyar dolar ceza ödemeye mahkum etti.

Validebağ Korusu için dev yürüyüş

Validebağ Korusu'nun bitişiğinde bulunan alana yaptırılan inşaata tepkiler sürüyor. Bu akşam da Acıbadem'de toplanan 1.500'den fazla kişi Validebağ'a yürüdü. Eyleme, CHP'liler de destek verdi.

Bursa'da 2 saatte 100 zeytin ağacı söküldü

Zeytinciliğin merkezlerinden Mudanya'da, bina inşaatı için 2 saat içerisinde 100 kadar zeytin ağacı dözerlerle söküldü.

Ersun Yanal Trabzonspor'da ilk antrenmanına çıktı

Trabzonspor'da 1.5 yıllık sözleşmeye imza atan Teknik Direktör Ersun Yanal, akşam yeni takımıyla ilk antrenmanına çıktı.